WYBORY PREZYDENCKIE: Jak głosować w lokalu wyborczym? – Magna Masuria

Już dziś odbędzie się pierwsza tura wyborów prezydenckich 2020. Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7:00 i zamknięte zostaną o godzinie 21:00. Jeżeli chcesz wziąć udział w głosowaniu to powinieneś mieć ze sobą dowód tożsamości np. dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport. Wybory przeprowadzone będą w trakcie pandemii COVID-19, dlatego też warto zapoznać się z dodatkowymi zasadami, które będą obowiązywać w lokalach wyborczych.

Każdy lokal wyborczy będzie wyposażony w dozownik z płynem do dezynfekcji rąk. Wchodząc do lokalu warto pamiętać, że trzeba zakryć usta i nos maseczką, chustą lub innym elementem ubrania. Również warto utrzymać 1,5 metrowy odstęp od innych osób.

Kartę do głosowania można otrzymać od komisji okazując dokument tożsamości i ją potwierdzając. Członkowie komisji mają prawo prosić o odsłonięcie twarzy w celu weryfikacji.

Po otrzymaniu karty należy zagłosować na wybranego kandydata. Głos będzie ważny kiedy zaznaczy się tylko jedną osobę z listy. Głos będzie ważny kiedy w wyznaczonym polu będą przecinać się ze sobą dwie kreski tworząc tzw „X”. Po zagłosowaniu kartę trzeba złożyć na pół i wrzucić do urny. Dla poprawienia komfortu bezpieczeństwa warto zabrać ze sobą długopis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *