WYBORY SM „Pionier” 2022: Książek i Nahorna bez absolutorium na Osiedlu Sikorskiego – Magna Masuria

WYBORY SM „Pionier” 2022: Książek i Nahorna bez absolutorium na Osiedlu Sikorskiego

1

fot. Stowarzyszenie Mieszkańców

Wczoraj [06.09.2022] odbyło się drugie z pięciu Walnych Zgromadzeń Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie, które obejmowało Osiedle Sikorskiego. Na Zgromadzeniu zebrało się około 300 osób, którzy w ekspresowym tempie dyskutowali i głosowali nad sprawami związanymi ze Spółdzielnią.

Podczas Walnego Zgromadzenia członkowie Spółdzielni ponownie nie udzielili absolutorium prezesowi Arkadiuszowi Książkowi oraz głównej księgowej Anecie Nahornej. Z całej trójki Zarządu absolutorium otrzymał zastępca prezesa Dariusz Powroźnik. Mieszkańcy tego osiedla najbardziej wyrazili swoją niechęć do obecnej władzy w Spółdzielni – to na tym osiedlu mieszkańcy Spółdzielni przy ul. Wojska Polskiego zostali wmanewrowani w płatny parking bez niczyjej wiedzy.

Również duży sukces mogą zaliczyć niezależni kandydaci do Rady Nadzorczej Spółdzielni – pani Hejduk Barbara [osiągnęła drugi najwyższy wynik w głosowaniu] oraz pan Zbigniew Nowak [osiągnął najwyższy wynik]. Sytuacja obrazuje, że na dzień dzisiejszy do Rady Nadzorczej wchodzą wcześniej wymienieni niezależni kandydaci oraz siódemka ze Stowarzyszenia Mieszkańców.

Dzisiaj odbędzie się trzecie Walne Zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie, które będzie obejmowało Osiedle Piastowskie. Start o godz. 16:30.

1 thought on “WYBORY SM „Pionier” 2022: Książek i Nahorna bez absolutorium na Osiedlu Sikorskiego

  1. Byłem i ba tym zebraniu i wysłuchałem autoprezentacji kandydatów na zebraniu Osiedla Sikorskiego i jestem wstrząśniętym poziomem zdecydowanej większości kandydatów. Bodajże jedna czy dwie Panie przedstawiły coś sensownego. Zresztą jak można w ciągu minuty coś przedstawić. Niektórzy nawet nie potrafili z kartki przeczytać paru zdań. Nie dobrze to wróży Spółdzielni. Jedyne sensowne rozwiązanie dla mieszkańców poszczególnych budynków, to tworzenie wspólnot mieszkaniowych. Wg mnie sposób wyboru do rady nadzorczej niezgodny ze statutem. Również prowadząca to zebranie bez żadnego przygotowania i wprowadzająca w błąd spółdzielców odnośnie prawa rządzącego przebiegiem takich wyborów. Za rok zobaczymy, kto miał rację i jakie będą efekty tej koniecznej zmiany warty w Spółdzielni. Książek i jego ekipa, dlaczego nie ma Powroźnika na tych zebraniach, doprowadzili do pogłębienia wynaturzonego funkcjonowania tego organizmu prawnego, bezsporne. Będę obserwował działania tej nowej ekipy, ponieważ coś tak mi się wydaje, że chodzi im bardziej o przejęcie władzy i dorwanie się do konfitur jakie posiada ta Spółdzielni, aniżeli poprawa sytuacji materialnej członków Spółdzielni. Bardzo chciałbym się mylić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *