WYBORY SM „Pionier” 2022: Książek i Nahorna bez absolutorium od Spółdzielców Osiedla Moniuszki – Magna Masuria

WYBORY SM „Pionier” 2022: Książek i Nahorna bez absolutorium od Spółdzielców Osiedla Moniuszki

17

Wczoraj [5.09.2022] odbyło się pierwsze z pięciu Walnych Zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie, które obejmowało Osiedle Moniuszki. Na Zgromadzeniu zebrało się 160 Spółdzielców, którzy przez prawie 7 godzin – po ogromnym zamieszaniu dyskutowali i głosowali nad sprawami związanymi ze Spółdzielnia.

Walne Zgromadzenie było prowadzone przez panią Helenę Szymkiewicz, która bardzo odważnie poprowadziła całe posiedzenie pomimo, że z wielu stron nadawali różni pieniacze i mąciciele. Książek również pokusił się o wprowadzenie na Walne Zgromadzenie prawników – gdzie wydawać się mogło, że zamiast pomagać Spółdzielcom mieli pomóc Zarządowi.

W końcu po zapanowaniu nad chaosem rozpoczęto głosowanie nad poszczególnymi uchwałami dotyczącymi Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie. Jedną z uchwał było udzielenie lub nie udzielenie absolutorium poszczególnym członkom Zarządu. Mieszkańcy Osiedla Moniuszki dosadnie pokazali, że nie chcą w Spółdzielni prezesa Książka oraz głównej księgowej Nahornej. Mina prezesa mówiła wiele i wiele osób tego wieczoru przekonała się, że nadchodzi ogólna zmiana w Spółdzielni.

Dzisiaj odbędzie się drugie posiedzenie Walnego Zgromadzenia Spółdzielni, które będzie dotyczyć mieszkańców Osiedla Sikorskiego. Czy dzisiaj również Książek i Nahorna również nie otrzymają absolutorium tym razem od mieszkańców Osiedla Sikorskiego? Przekonamy się o tym wieczorem. Relacja oczywiście na portalu info-Kętrzyn24.pl

17 thoughts on “WYBORY SM „Pionier” 2022: Książek i Nahorna bez absolutorium od Spółdzielców Osiedla Moniuszki

 1. Witam,
  Ten Pan dawno już powinien zostać odwołany z funkcji Prezesa i pociągnięty do odpowiedzialności karnej za przeinaczenia w KTBS Kętrzyn i uchybienia w Spółdzielni „Pionier”, zobaczymy czy członkowie spółdzielni postawią na swoim i podziękują temu Panu.

 2. Pora wykopków, na jesień ich wykopiemy, a na wiosnę posadzimy. Za rok czynność powtórzymy przy okazji wyborów samorządowych.

 3. Najwięksi mąciciele to pan Kulas z panem Gluscem. Przechadzali się dumni jak pawie i podchodzili do obsługi, by wymusić swoje, chociaż nie mieli prawa głosu. Jeśli głupi ludzie wybiorą tych panów to za chwilę będę mieli nie lada kłopoty i zatęsknicie za Ksiazkiem. W tym wszystkim to pan Nowak jest najlepszą opcją. Wydaje się, że ma szczere zamiary.

  1. Książek za to, jak wczoraj utrudniał spółdzielcom , powinien odpowiedzieć karnie. Mecenaski Książka kazali ludziom na palcach liczyć, na ilu kandydatow zagłosowali tym pilocikiem. Niecenzuralne sie slowa cisna na usta, jak sobie przypomnę tych prawnikow w przywąskich garniturkach, pajece!!!!

  2. Kometarz „Gusia” to jakaś prowokacja kandydatów Książka? Kim jest Zbigniew Nowak skoro nawet wniosku o zmianę satutu nie potrafił napisać? Głusiec i Kulas przynajmniej zebrali podpisy i zmusili Kiążka do zwołania walnego. To im trzeba dziękować, że pokazali ludziom prawdę.

   1. Warto jednak pamiętać, kim był Kulas. To osobnik z parciem na stanowiska, najlepiej typu prezes, dyrektor… mieszkańcy powinni wiedzieć, jak doprowadził do upadku firmy z Biedaszek, zakłady zbożowe itd. Pytanie: kto i kiedy zdecydował, że Kulas i jego ekipa to kandydaci do Rady Nadzorczej? Podobnie Książek i jego banda też już mieli gotowych kandydatów.

   2. Głupiego robota zbieranie podpisów o zwołanie walnego skoro i tak miało być zwołane. Ciekawe jaką prawdę panowie pokazali? Moim zdaniem manipulują tylko starszymi ludźmi i przebierają nozkami, by objąć władzę w spółdzielni. Współczuję mieszkańcom osiedli, bo nic dobrego z tego nie wyniknie. Czas pokaże.

 4. Do tej spóldzielni, do tego urzędu trzeba wpuścić śledczych, by wyśledzili, ile sie naszych pieniedzy na te delegacje, na te pilociki, na tych prawnikow przetrwoniło. Skandal!!!! Co za tupet tych elegancikow wystrojonych z naszej krwawicy!!!!! A ile działek dostali pod stołem, ten Wróbel i te inne elementy, ktore poścìągali sobie Wróbel, Niedziólka. Ksiązek?????? Czy uda sie to ustalić???? Plotki krążą, czy uda sie znależc niezbite dowody……

 5. Szanowny panie „kerim”
  Napisał pan nieprawdę o mojej osobie. Nie ma to potwierdzenia w faktach, ponieważ w czasie, o którym pan pisze nie kierowałem tytmi firmami. Można to sprawdzić w Krajowym Rejestrze Sądowym. Można to sprawdzić pytając pracowników tych zakładów. Można też było zadac mi pytanie na 10 organizowanych spotkaniach z członkami spółdzielni mieszkaniowych. Jeżeli pan tego nie zrobił oznacza to, że celowo pan skłamał.
  Oczekuje pańskiego sprostowania i przeprosin.

  Jezeli pan tego nie zrobi podejmę dalsze kroki prawne.

  Stanisław Kulas

 6. Witam,
  Panie „kerim”, łatwo krytykować Pana Kulasa, ale gorzej samemu zaistnieć, wstyd tak się zachowywać, ale myślę że jest Pan zwolennikiem tego nieudacznika i krętacza Książka który w duecie z Nahorną rządził w KTBS i teraz rozwala spółdzielnię „Pionier”.

 7. Jak odwoływać to cały zarząd a nie tylko dwójka. Pan Powroźnik czym niby pozytywnym zaskoczył?? Bierny ale wierny?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *