Wybuch butli z gazem w Sławkowie koło Kętrzyna. Dwie osoby zostały poparzone – Magna Masuria

Wybuch butli z gazem w Sławkowie koło Kętrzyna. Dwie osoby zostały poparzone

0

Dwie osoby przewieziono do szpitala po wybuchu butli z gazem i pożarze w czterorodzinnym budynku mieszkalnym w Sławkowie koło Kętrzyna. Eksplozja uszkodziła jedną ze ścian nośnych.

Jak powiedziała st. sierż. Anna Baluta z kętrzyńskiej policji, w jednym z mieszkań budynku w Sławkowie, podczas podłączania butli z gazem doszło do jej rozszczelnienia, w wyniku czego nastąpił wybuch, który spowodował pożar.


Obrażenia odniosło dwóch mężczyzn; 78-letni i 22-letni. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mają oparzenia rąk i nóg oraz głów. Zostali przewiezieni do szpitala w Mrągowie i Bartoszycach

– dodała.

Poszkodowanych ewakuowali i opatrzyli wstępnie na miejscu strażacy. Pozostałe trzy rodziny, mieszkające w tym parterowym budynku z użytkowym poddaszem, wyszły samodzielnie.Według komendanta kętrzyńskiej straży pożarnej bryg. Szymona Sapiehy pożar objął niemal całe mieszkanie, w którym doszło do eksplozji.

Obecnie trwają jeszcze działania dogaszające i zabezpieczamy miejsce zdarzenia

– mówił.

Komendant poinformował również, że wybuch uszkodził jedną ze ścian nośnych, więc naruszona konstrukcja budynku może grozić zawaleniem. Dodał, że powiatowy inspektor nadzoru budowlanego wydał już zakaz użytkowania tego budynku. Na miejscu są pracownicy gminy Kętrzyn, którzy powinni zapewnić mieszkańcom lokale zastępcze.

W akcji gaśniczej brało udział kilkudziesięciu strażaków z Kętrzyna oraz OSP w Korszach, Reszlu i Karolowie.

Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśnia kętrzyńska policja pod nadzorem prokuratury.

Źródło: Radio Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *