WYDMINY: Budynek wielorodzinny spłonął doszczętnie – powód? Wybuch butli z gazem! – Magna Masuria

WYDMINY: Budynek wielorodzinny spłonął doszczętnie – powód? Wybuch butli z gazem!

0

fot. OSP Miłki

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia [26.12.2022] we wczesnych godzinach porannych doszło do wybuchu butli z gazem propan-butan w pomieszczeniu kuchenny w jednym z budynków wielorodzinnych na ternie Wydmin.

Jak informuje PSP w Giżycku w wyniku rozpoznania ustalono, że wszyscy mieszkańcy ewakuowali się samodzielnie przed przybyciem zastępów PSP i OSP. Pożarem objęta była część parterowa domu wraz z korytarzem. Ogień sprytnie przedostał się schodami na poddasze, przez co rozprzestrzenił się na lokale mieszkalne na piętrze. Działania Straży Pożarnej były utrudnione ze względu na wietrzną pogodę. W czasie działań ratownicy wynieśli z pomieszczeń objętych pożarem trzy butle z gazem propan-butan. Pożar został ugaszony. Działania gaśnicze trwały ponad 7 godzin.

Strażacy ostrzegają ku przestrodze! Gdyby zdarzyła się Wam sytuacja, że w pomieszczeniu, w którym zaczyna się palić , spróbujcie zamknąć wszystkie otwory typu drzwi czy okna. W ten sposób wydłużymy chwilę na wydostanie się ognia z pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *