WYDMINY: Nietrzeźwy i bez prawa jazdy – zatrzymali go świadkowie – Magna Masuria

WYDMINY: Nietrzeźwy i bez prawa jazdy – zatrzymali go świadkowie

0

Na wyróżnienie zasługuje postawa świadków zdarzenia, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierowcy i nie dopuścili do jego dalszej jazdy oczekując na patrol policji. 49 – latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego. Teraz mężczyzna wytłumaczy się przed sądem.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (23.10.2023 r.) około godziny 15:00 w miejscowości Sucholaski gm. Wydminy. Z relacji świadków wynika, że kierowca forda jechał środkiem jezdni, zjeżdżał na przeciwległy pas jezdni. Jego zachowanie wskazywało na to, że może być pijany. Świadkowie postanowili wyprzedzić kierującego forem. Kiedy pojazdy się zrównały świadkowie zauważyli za kierownicą siedzącego mężczyznę, jego postawa utwierdziła ich w tym, że wsiadł za kierownice po alkoholu. Świadkowie zatrzymali auto i odebrali kierowcy kluczyki. Natychmiast powiadomili policję. Patrol ruchu drogowego, który przyjechał na miejsce zdarzenia potwierdził, że kierowca jest pijany. Wstępne badanie urządzeniem alco-blow wskazało wynik – dioda czerwona. Po sprawdzeniu danych okazało się, że to 49 – letni mieszkaniec powiatu giżyckiego, który w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania. Przeprowadzone kolejne badanie wykazało, że kierujący miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Po wytrzeźwieniu, policjanci wykonają z nim czynności. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Gdy zauważysz na drodze dziwne, niepokojące zachowanie kierowcy, wskazujące na to, że jest on pijany albo pod wpływem innych środków psychoaktywnych, a samochód którym się porusza jedzie zygzakiem – nie wahaj się i sięgnij po telefon. Zadzwoń pod numer 112 i przedstaw dyspozytorowi sytuację. Opowiedz, jak najwięcej szczegółów na temat wątpliwego zachowania kierującego, lokalizacji czy pojazdu (numer rejestracyjny, marka, model, kolor). Jeśli to możliwe – śledź auto pijanego i bądź w stałym kontakcie z dyspozytorem. Przekazuj na bieżąco informację o lokalizacji nietrzeźwego. Ułatwi to zatrzymanie kierowcy przez policję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *