WYDMINY: Spotkanie policjantów i strażaków z Komendantami Obozów Harcerskich w Wydminach – Magna Masuria

WYDMINY: Spotkanie policjantów i strażaków z Komendantami Obozów Harcerskich w Wydminach

0

Kolejne spotkanie z Komendantami Obozów Harcerskich. Tym razem policjanci wraz ze strażakami i przedstawicielami sanepidu odwiedzili dwa stacjonujące obozy harcerskie na terenie Wydmin sprawdzając, czy ich uczestnicy są bezpieczni. Wspólnie udzielają wskazówek mających istotny wpływ na stan bezpieczeństwa na terenach obozów.

Od początku wakacji policjanci w powiecie giżyckim przeprowadzają we współpracy z innymi służbami kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży. Kontrole obozów harcerskich to priorytet i dokonywane są na terenach leśnych, gdzie organizowany jest odpoczynek letni dla dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze oraz przedstawiciele sanepidu odwiedzając obozy harcerskie sprawdzają, czy ich uczestnicy są bezpieczni. Prowadzą też pogadanki na temat właściwego zachowania w różnych krytycznych sytuacjach uwrażliwiając uczestników obozów na występowanie możliwych niebezpieczeństw.

Strażacy na spotkaniu z harcerzami oraz kadrą obozu omawiali zagadnienia z zakresu zagrożenia pożarowego oraz zagrożeń atmosferycznych. Przypomnieli również warunki ewakuacji z terenu obozu do miejsc bezpiecznych. Podczas spotkania został również przeprowadzony test ewakuacji na terenie obozu.

Opiekunom udzielono kilku cennych wskazówek mających istotny wpływ na stan bezpieczeństwa na terenie obozu. Funkcjonariusze są w stałym kontakcie z komendantami obozów w celu zapewnienia bezpieczeństwa ich uczestnikom. A z uczestnikami obozu dziećmi i młodzieżą przeprowadzono pogadanki dotyczące bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *