17 kwietnia 2021

info-Kętrzyn24

Najważniejsze informacje z ziemi kętrzyńskiej

Wypadek w miejscowości Głowbity gmina Korsze – motocyklista i pasażer w szpitalu

Kętrzyńscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło, na drodze powiatowej 1580N na terenie gminy Korsze. 36-letni mieszkaniec Kętrzyna poruszając się motocyklem marki Yamaha, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków na drodze, na prostym odcinku zjechał na pobocze gdzie uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca motocykla i jego 35-letni pasażer zostali przetransportowani do szpitala. Teraz policjanci ustalają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

W sobotę (14 września br.) parę minut po godz. 20.00 oficer dyżurny Kętrzyńskiej jednostki policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze powiatowej 1580N w pobliżu miejscowości Głowbity gmina Korsze. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci ruchu drogowego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 36-letni kierujący motocyklem marki Yamaha jadąc z 35-letnim pasażerem, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na prostym odcinku zjechał na pobocze gdzie uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca i pasażer ze złamaniami kończyn dolnych i górnych zostali przetransportowani do szpitala.

Okazało się też, że kierujący jednośladem posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika ponadto, że kierujący mógł wsiąść na motocykl będąc pod wpływem alkoholu. Ostatecznie potwierdzą to badania krwi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *