Wysokie mandaty za przekroczenie prędkości – Magna Masuria

Wysokie mandaty za przekroczenie prędkości

1

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kętrzyńskiej komendy cyklicznie prowadzą wzmożone działania kontrolno – pomiarowe pojazdów, które przejeżdżają przez teren naszego powiatu. Działania ukierunkowane są przede wszystkim na zatrzymywanie kierowców, którzy z rożnych przyczyn łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego i bagatelizują znaki ograniczające dozwoloną prędkość. Mundurowi szczególnym monitoringiem obejmują obszary zabudowane.

W trakcie takich działań, w czwartek (27.01.2022r.)  o godz.  9:15 w miejscowości Kwidzina  w gminie Kętrzyn policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę Hyundaia,  który przekroczył dozwoloną prędkość. 36-latek jechał z prędkością 93 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Mężczyzna został ukarany zgodnie z nowymi obowiązującymi przepisami mandatem karnym w wysokości 1000 zł oraz 8 punktami karnymi.

Dwie godziny później w miejscowości Łankiejmy w gminie Korsze w ręce policjantów kętrzyńskiej drogówki „wpadła” mieszkanka gminy Budry z powiatu węgorzewskiego, która kierowała citroenem. 33-letnia kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 36 km/h.  Za popełnione wykroczenie kobieta została ukarana mandatem w wysokości 800 zł i 6 punktami karnymi.

Przypominamy kierującym o obowiązujących zmianach i apelujemy o ostrożność na drodze. Każde nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą może nieść za sobą poważne konsekwencje. Niejednokrotnie mamy do stracenia o wiele więcej niż pieniądze. Kierowco, bądź odpowiedzialny!

1 thought on “Wysokie mandaty za przekroczenie prędkości

  1. W Kwiedzinie na prostej drodze, gdzie z jednej strony obowiązuje 50 km/h, a na drugim pasie 90 km/h. CHwała Wam Dzielni Policjanci xD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *