XIV Jarmark na św. Jakuba – Magna Masuria

Już po raz czternasty przy Zamku Krzyżackim odbył się średniowieczny jarmark na wspomnienie św. Jakuba. W parku pomiędzy Zamkiem, a Pocztą swój obóz rozstawili rycerze i przeróżni rzemieślnicy z okresu średniowiecza. Po za nimi na straganach można było spróbować lokalnych przysmaków lub zakupić produkty z naturalnego wyrobu.

Muzeum zorganizowało XIV edycję Jarmarku na św. Jakuba. Sceneria w parku przy zamku sprawdziła się doskonale, a przy tym mieliśmy szansę połączyć rzemiosła historyczne ze straganami komercyjnymi, straganami typowo jarmarcznymi, gdzie mieszkańcy Kętrzyna i turyści mieli szanse zakupić rękodzieła artystyczne oraz potrawy kuchni regionalnej” – komentuje Marta Wojciechowska.

„W tym roku zaprosiliśmy wielu rekonstruktorów, byli to rzemieślnicy historyczni tacy jak garncarz, kowal, stolarz. Również Stowarzyszenie Masuria zapewniła atrakcje dla najmłodszych uczestników wystawiając przy tym obóz rycerski. Pod wieczór każdego dnia Jarmarku odbywały się koncerty i tak w piątek zagrał zespół Shannon i Turba Iacobi. W sobotę odnotowaliśmy przy tym największą liczbę odwiedzających, a przy tym mogliśmy posłuchać irlandzkiej muzyki na żywo w wykonaniu IN TABERNA. Odwiedziny nas również szczudlarze, więc sobota była gwarna i wesoła, jak to bywało na średniowiecznych jarmarkach. W niedziele na zwieńczenie całej imprezy odbył się spektakl teatru MAŁE MI pod tytułem FINTIKLUSZKI. Odwiedzający bardzo sobie chwalili tegoroczny jarmark i oczekują, że w przyszłym roku będzie jeszcze większy i zrobiony z jeszcze większym przytupem” – podsumowuje Marta Wojciechowska, organizatorka tegorocznego Jarmarku na św. Jakuba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *