Z OSTATNIEJ CHWILI: Areszt wobec kobiety podejrzanej o zabójstwo męża [RESZEL] – Magna Masuria

Z OSTATNIEJ CHWILI: Areszt wobec kobiety podejrzanej o zabójstwo męża [RESZEL]

1

Sąd Rejonowy w Kętrzynie w dniu 19 lutego 2021 r. zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Grażyny W. podejrzanej o zabójstwo swojego męża.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Kętrzynie skierował do miejscowego Sądu Rejonowego wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Grażyny W., podejrzanej o dokonanie zabójstwa swojego męża – Jerzego W. Do tego zdarzenia miało dojść w jednym z domów w Reszlu w dniu 17 lutego 2021 r. Sąd Rejonowy w Kętrzynie na posiedzeniu w dniu 19 lutego 2021 r. przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec Grażyny W. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Sąd uznał, że zebrany w toku śledztwa materiał dowodowy w znacznym stopniu uprawdopodabnia, że Grażyna W. dopuściła się popełnienia zarzucanego jej czynu. W ocenie Sądu, zastosowanie wobec podejrzanej tymczasowego aresztowania jest uzasadnione grożącą jej surową karą, jak również realną obawą, że pozostając na wolności mogłaby próbować wpływać na zeznania innych osób, utrudniając tym samym dalszy tok postępowania w tej sprawie.

1 thought on “Z OSTATNIEJ CHWILI: Areszt wobec kobiety podejrzanej o zabójstwo męża [RESZEL]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *