Z OSTATNIEJ CHWILI: RADNI PONOWNIE ZAGŁOSUJĄ NAD WOTUM ZAUFANIA – Magna Masuria

Z OSTATNIEJ CHWILI: RADNI PONOWNIE ZAGŁOSUJĄ NAD WOTUM ZAUFANIA

36

Na najbliższej Sesji Rady Miasta w Kętrzynie radni miejscy pochylą się ponownie nad uchwałą o udzielenie wotum zaufania dla Burmistrza Niedziółki za rok 2019. Poprzednim razem Niedziółka nie uzyskał bezwzględnej większości rady podczas podejmowania uchwały o wotum zaufania, co skutkowało nie udzieleniem przed Radę Miasta Wotum. Burmistrz Kętrzyna odwołał się do Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, a ten unieważnił podjętą decyzję rady.

Również wokół unieważnienia uchwały przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego rozegrała się dziwna akcja mediów sprzyjających władzy, o czym wypowiadali się radni Prawa i Sprawiedliwości na sierpniowej Sesji Rady Miasta. Ostro skrytykowali działania telewizji w swoich oświadczeniach.

Teraz radni na październikowej Sesji Rady Miasta ponownie będą podejmować uchwałę o udzieleniu wotum zaufania dla burmistrza Niedziółki. Doszło również do sytuacji kuriozalnej jak podaje w mediach społecznościowych Przewodniczący Rafał Rypina: w związku z odmową Burmistrza Kętrzyna umieszczenia informacji na stronach BiP i www Miasta Kętrzyn oraz na dzień dzisiejszy brakiem odpowiedzi na moje pismo, poniżej przedstawiam informację o zasadach zgłaszania się mieszkańców do udziału w debacie nad Raportem o stanie Gminy Miejskiej Kętrzyn w 2019 roku.

Czy Burmistrz Kętrzyna Ryszard Niedziółka znowu nie otrzyma wotum zaufania? Serdecznie zapraszamy na naszą relację live 29 października na naszej stronie internetowej info-Kętrzyn24.pl oraz naszym profilu Facebook.

36 thoughts on “Z OSTATNIEJ CHWILI: RADNI PONOWNIE ZAGŁOSUJĄ NAD WOTUM ZAUFANIA

 1. Może w koncu radni sie obudzą i przejrzą na oczy, że ta władza nie spełnia oczekiwań wyborców.
  Co sie udaje dla Macieja tylko i wyłascznie lansowanie swojej osoby a Rysiek się schował za zamknietymi drzwiami zasłaniajac się Covid 19.

  1. Panie wyborco. Większość w radzie, która wspierała burmistrza stanowili radni PiS i AS. Oni przecież mieli dobry wzrok i wszystko widzieli. Wzrok zaczął im szwankować, jak burmistrz odmówił zastąpienia Macieja Wróbla Rafałem Rypiną. Do pana Wróbla mam dużo zastrzeżeń i uważam że na to stanowisko go przerasta, ale czy pan Rypina nadaje się na wiceburmistrza?

   1. Rypina nie nadawał się na burmistrza ani nie nadaje na wice. On potrafi teraz po 2 latach robić szablonowe powtarzające się czynności bez żadnych swoich pomysłów. Przewodniczący to najlepsze co mogło mu się zdarzyć.

    1. Bo pomysły nie były jego … A do objęcia stołka przewodniczącego zamiast wiceburmistrza też go namawiałem. Mam wrażenie że przekonał go dopiero argument możliwości odwołania ze stanowiska wice bez powrotu do rady a przy motywacji finansowej i popartej chęcią brylowania na salonach to kiepska prrspektywa. To była wersja dla Rypiny kiedy już okazał się w ostatnich tygodniach przed wyborami typem pazernym na kasę i tylko kasę. Faktycznie chciałem żeby jako szef rady wszedł w konflikt z Niedziółką stworzył wspólną opozycję z ludźmi z Kętrzyna 2000 i doprowadził do zmiany władzy. Niestety wbrew obietnicom oszukał mnie i wyborców i zajął się „pałaszowaniem tego co spadło z pańskiego stołu..”.

     1. Jak sobie przypominam to fakt zgody na pozostanie przewodniczącym negowales A teraz piszesz że namawiales to do tego? Teraz to już przesadzasz.

     2. Źle sobie przypominasz. Negowałem sprzedanie się Niedziółce. Poczytaj wcześniejsze wpisy. Po przegranej w pierwszej turze miał robić wszystko żeby zostać komisarzem. W razie umizgów Niedziółki miał w żadnym wypadku nie brać stołka zastępcy, tylko przewodniczącego, ale miał z tego miejsca przewalić Niedziółkę, a nie budować z nim koalicję.

  1. Stan faktyczny jest taki, że w tym roku burmistrz Niedziółka nie otrzymał wotum zaufania, więc radni ponownie podejmują pod głosowanie tę uchwałę. Logiczne i zgodne z prawem. To nie jest wprowadzanie w błąd – podał to również do wiadomości publicznie radny Rafał Rypina.

   1. Niestety Johny, nie masz racji. Głosowanie wotum zaufania po raz drugi jest niedopuszczalne. Wotum zaufania jest instytucją podobną do absolutorium. Ustawa wyraźnie mówi, że wotum głosuje się na tej samej sesji, co absolutorium. Przypomnę, że poprzedni burmistrz dwukrotnie nie otrzymał absolutorium i nie zdarzyło się by były po raz drugi głosowane. Ponadto zwracam uwagę na terminy, które w tym roku obowiązywały. PiS jak się nie zgadzał z werdyktem wicewojewody to miał czas na zaskarżenie rozstrzygnięcia nadzorczego do WSA w Olsztynie. Pytanie: czego tego nie zrobił?

 2. Rypina niech poda publicznie do wiadomości dlaczego oszukał wyborców i jak twierdzi na tym portalu jeden z internautów – dlaczego oszukuje że nigdy mnie nie znał?

 3. Panie Redaktorze, czy narracja którą Pan buduje wynika z naiwnej wiary, że człowiek który w mieście degrengolady miał być ostatnim sprawiedliwym okazał się pierwszym krętaczem drugi raz nie oszuka? A może to cyniczna taktyka nastawiona na wzmocnienie Hećmana poprzez eliminację Niedziółki rękami Rypiny i jego „żołnierzy”? Ostatecznie to mój pomysł z 2018 roku tyle tylko że oryginalnie miał służyć stworzeniu koalicji Rypiny i ludzi Kętrzyna 2000 w sposób taki aby nie przejął ich Hećman i jednocześnie demontażowi koalicyjnej większości popierającej Niedziółkę. Tyle tylko, że wtedy Rypina jeszcze udawał kogoś innego, natomiast jak wygląda władza w wydaniu Hećmana – to chyba wszyscy się już przekonali.

  1. Przedstawiłem jedynie informację zamieszczoną przez tego człowieka – nie jestem za Hećmanem, Niedziółką, a tym bardziej Rypiną. Jestem jedynie za sobą.

   1. Dziękuję Panu za odpowiedź i trzymam za słowo, chociaż ostatnie zdanie trochę mnie zasmuciło. Postrzegałem Pana do tej pory raczej jako człowieka idei – ale cóż, zdrowy egoizm to nie grzech. Ja tymczasem jeszcze przez chwilę (rok-dwa) pozostanę „za Kętrzynem”.
    Pozdrawiam bez podtekstów.

    1. Możliwe, że brzmi to egoistycznie, ale słuchając tych wszystkich mądrych będących przy władzy i mówiących, co mogą zrobić, a nie robią, wychodzę z bardzo prostego założenia, że lepiej jest podjąć jakiekolwiek działania niż siedzieć i udawać, że się na wszystkim zna. Kętrzyn zawsze leży w moim sercu i jest moją małą ojczyzną, lecz patrząc na polityczne układy układziki wolę stać po swojej stronie i być po za nimi.

     1. Z takim sformułowaniem trudno się nie zgodzić. Słusznie. Chociaż martwi mnie to, że ludzie mający Kętrzyn w sercu (a nie w d…. ) świadomie wybierają jedynie pozycję kontestatorów lokalnej rzeczywistości. Chociaż Panu tego absolutnie nie zarzucam. Brał Pan aktywny udział w pracach na rzecz referendum. To dużo. W tych realiach nawet bardzo dużo.

     2. o referendum nie będę się wypowiadał, bo straciłem ferwor do działania, kiedy zobaczyłem ile jest sępów i nagłych przyjaciół do podzielenia tortu. Kiedyś może opowiem o tym, co było fiaskiem tego przedsięwzięcia.

     3. No to chociaż chcieli podzielić się tortem, a tytułujący mnie przyjacielem Rypina zjadł ukradkiem ciastko sam. A żeby Pan wiedział ile sępów do mnie wydzwaniało w okresie gdy prowadził Pan kampanię prosząc o wsparcie. Proszę Pana… Ale pocieszające jest że oprócz tych kilkunastu łajdaków nawiązało kontakt kilka porządnych osób. Niektóre nadal liczą na jakiś ruch, więc….

     4. Wszystko w swoim czasie i jak mnie uczono na prawie rzymskim actus hominis, non dignitas iudicetur. I zapewne zgodzi się Pan z tą maksymą, jeżeli będzie się działało, a nie spoczywało na laurach oraz oglądało się na innych.

 4. Panie Mi..wicz, a Pan znowu swoje niech Pan zamilknie nic Panu do Kętrzyna jak Pan tu mieszkał to trzeba było naprawiać PGR Woplawki i ZPO „Warmia” tam gdzie Pan pracował.

  1. Szanowny Panie, chyba mnie Pan z kimś myli.I nie zamilcz. Tak to do tych ignorantów przy korytach. Nie pracowałem w PGR Wopławki ani w Warmii. Z branżą odzieżową (Modą Polską za PRLu i firmami zagranicznymi po 1990 roku) związana była moja Matka. To właśnie jej znajomej męża przekonałem do decyzji aby dwa zakłady produkcyjne z Mazowsza przenieść do Kętrzyna. No ale Rypina oszukał mnie i wyborców i wybrał Niedziółkę…

 5. Masz w wypowiedź musisz kończyć „ale Rypina oszukał mnie i wyborców i wybrał Niedziółkę” Boże jaki natretny zawidnik. Jak chcesz zbyknac to też o tym myślisz? Czy nie bzykasz bo cały czas o tym myślisz jak to Cię Rypina oszukał?

  1. No cóż, niektórych życie być może zaczyna i kończy się na żarciu, wydalaniu i bzykaniu, ale są ludzie którzy w coś wierzą, mają swoje świętości i zasady i boli ich, boli ich jak cholera jak jakaś kanalia za przeproszeniem podetrze sobie tym fałszywą gębę …

 6. Niech Raypina zakasze rękawy i wezmie się do roboty i przegoni „ćwira -świra lansującego się w medaich ” to stołek jest dla ludzi z PISu z Ketrzyna. a nie przybłęda z Wydmin będzie mieszał w głowach dla mieszkańców.

 7. Przyznam,że nie rozumiem dlaczego powtórnie ma być procedowana uchwala o udzielenie,bądź nie wotum zaufania dla Burmistrza.
  Przecież już raz głosowano i jak wynika z artmetyki Burmistrzowi Niedziolce nie udzielono wotum zaufania i tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *