Z OSTATNIEJ CHWILI: Znamy sprawozdanie Komisji Rewizyjnej Rady Miasta dotyczące utraty 14 milionów złotych dofinansowania – Magna Masuria

Z OSTATNIEJ CHWILI: Znamy sprawozdanie Komisji Rewizyjnej Rady Miasta dotyczące utraty 14 milionów złotych dofinansowania

27

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Kętrzynie odbyła się burzliwa dyskusja. Wśród punktów obrad było sprawozdanie komisji rewizyjnej dotyczące utraty przez burmistrza Niedziółkę 14,3 miliona złotych dofinansowania na budowę ulicy Górnej i modernizację ulicy Ogrodowej.

Jerzy Baranowski, przewodniczący komisji odczytał całe sprawozdanie, w którym wyczytać można, że Miasto Kętrzyn 28 sierpnia 2019 roku złożyło 2 wnioski o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych pod nazwą „Budowa ulicy Górnej” i „Przebudowa ulicy Ogrodowej”.

18 sierpnia 2020 roku doszło do podpisania umowy z Wojewodą Warmińsko – Mazurskim rekordowego dofinansowania na kwotę 14,3 mln złotych na dwa ww zadania.

Miesiąc później, 19 września 2020 roku Wojewoda poinformował pisemnie Burmistrza Miasta Kętrzyn o braku dofinansowania z powodu braku postępowania przetargowego, nadmienił także, że umowa wygasa z mocy prawa, ponieważ urzędnicy mieli 30 dni na rozpoczęcie procedury przetargowej.

Odpowiedzialny za brak rozpoczęcia przetargu jest Wydział Rozwoju Miasta, w sprawozdaniu radny Baranowski nadmienił, że urzędnicy przyznali się do popełnionego błędu i myśleli, że na rozpoczęcie procedury mają 90 dni.

Wobec tego burmistrz Niedziółka zastosował dla całego wydziału, wraz z naczelnikiem kary dyscyplinarne. Naczelnikiem w tym czasie był Karol Lizurej. Aktualnie wydziałem zarządza zastępca burmistrza Maciej Wróbel.

Radny Baranowski wyczytał również, że w tym czasie w wydziale działo się dużo rzeczy, między innymi trwała kontrola Najwyższej Izby Kontroli oraz pracownicy borykali się ze śmiercią współpracownika.

Dowiedzieliśmy się, że wnioski we wnioskach pokontrolnych zostały zapisane cztery punkty:

 1. Za utratę dofinansowania odpowiadają pracownicy wydziału
 2. Za utratę dofinansowania odpowiada także burmistrz Miasta Kętrzyn jako organ nadzorczy
 3. Radni powinni wyciągnąć konsekwencje wobec burmistrza w ramach uprawnień rady
 4. Burmistrz przyznał, że nie poinformował rady miasta o utracie dofinansowania, tylko on i jego zastępca wiedzieli o tym i trzymali to w tajemnicy do końca roku 2020

27 thoughts on “Z OSTATNIEJ CHWILI: Znamy sprawozdanie Komisji Rewizyjnej Rady Miasta dotyczące utraty 14 milionów złotych dofinansowania

 1. W normalnym kraju i mieście w takiej sytuacji burmistrz składa dymisję . A jak tego nie robi to RADA pozbawia go tego stanowiska – i wszystko w tym temacie .

  pzdr

  1. Zamiast wzmocnić kulejący Wydział Rozwoju Miasta, ktory stracił 14 milionow , Niedziółka za podszeptem Wróbla zamiaruje wzmocnić Straż Miejska bedaca pod kierownictwem kumpla Wrobla spod Gizycka???? To się nazywa podjąć działania naprawcze!!!!! Wróbel realizuje zobowiązania ???????

 2. Oczywiście pora podziękować temu nieudolnemu biznesmenowi i jego zastępcy z Wydmin ! Referendum i odwołać tego kłamcę i nieudacznika!!!

 3. Burmistrz powinien mieć honor i podać się do dymisji, ale nie ma. Jeszcze udaje, że się nic nie stało, w czym utwierdzają go jego poplecznicy. Opozycja jest słaba, więc nic nie zrobi. Pani Czech czy pan Nowak nie umieli dziś zaproponować żadnych konsekwencji, choć taki był wniosek Komisji Rewizyjnej. Sprawa się rozmyje. Pewnie burmistrz wkrótce dostanie i absolutorium i wotum zaufania. Żenada

  1. Na dzisiejszej sesji radni zapoznali się z wynikami kontroli i konsekwencje mogą wyciągnąć najszybciej na następnej sesji, gdyż wymaga to przygotowania projektu uchwały. A jakie mogą być konsekwencje? Np. zmniejszenie burmistrzowi wynagrodzenia czy nie udzielenie mu wotum zaufania i absolutorium. Innych instrumentów rada nie posiada.

 4. To wierzchołek góry syfu, który narobili Niedziółka, Wróbel i kilku ich przydupasów. Czas to ujawni. Nieudactwo i bufoniarstwo.

 5. Apropos Dyrektora Biblioteki i wystąpienia Pani Marii Skibińskiej, Niedziółka i Wróbel nie tolerują madrzejszych od siebie. A że sami są, jacy są – każdy widzi i słyszy, ci których stawiają na stołkach mają tylko jedną cechę -bezmyślnie wykonywanie pomysłów Wróbla. I mamy taki efekt, jak z Ogrodową.

 6. Dostali 14 baniek i umowę schowali do szuflady??? Niedziółka podpisal umowe i zapomniał o 14 milionach??? A skarbnik Kozwoska nie mogła wujkowi przypomnieć????? Co z niej za skarbnik byl??? I w nagrodę bez konkursu wujek dał jej posadę od audytu??? Jaki burmistrz, taki zastepca i taki skarbnik i taki naczelnik wydziału rozwoju i taki prezes Ktbs.

 7. kiedy barcja
  zaora nasyp ryn reszel
  drezyny bartoszyce -mamerki

  i wykosi guber planty
  wg bipu kijki

  zlewnia gizycko,
  czy gminy ogranicza budzet
  czy len

  1. Działania naprawcze Niedziólki wobec odpowiedzialnych za utratę dofinansowania: naczelnik prezesem, skarbnik audytorem. Jak w tym mieście może być dobrze????

 8. Taki Prezes Granicy był im potrzebny?Prezes GRANICY nie wykazuje potrzeb finansowych, aby Pan dyrektor Zdanowicz miał czym dysponować? Covid szalał, animatorzy na zielonej trawie, bo im Zdanowicz umowy zlecenia oferował, a mu wciąż forsy brakuje? Czy aby Zdanowicz z Wróblem nie kręcą lodów na boku? Z Gagackim strach by było, dlatego trzeba się zatem pozbyć p. Gagackiego? Przyjdzie na jego miejsce pewna pani, była Naczelnik Oświaty? i z nią już da się zrealizować każdy intratny pomysł z-cy??? Czy taki plan z-cy???? A tu p. Maria ujawnia kulisy.

 9. Radni Duczek, Mitros, Szymański, Buraczek, Niedźwiecki- co Was przekonało do Burmistrza i zastępcy? Utrata 14 milionów?????

   1. Tak Mitros latał za Hecmanem a teraz sługa Niedziółka. Ludzie nie mają za grosz honoru. Tak się sprzedawać. Jak później rano spojrzeć w lustro?

    1. Olenkowicz uwija się przy każdym u władzy od lat i lustra nie pękają. Człowiek kompromisu ekonomicznego jak się nie opłaca to sue nie układa. Rozumiemy się?, no jak się będziemy rozumieli to będzie dobrze jak się nie będziemy rozumieli to będzie nie dobrze.

 10. Za niedopełnienie obowiązków służbowych powinien odpowiadać tylko Ryszard Niedziółka. To on jest Burmistrzem Miasta nie jacyś pracownicy i naczelnicy Lizurej czy jeszcze tam ktoś. Niezwłocznie trzeba powiadomić organy ścigania. Teraz już się nie wywinie. Mamy go. Strzelił sobie w końcu w kolano. Brawo Ryszard – jesteś the best!!!!

 11. Ten Ryszardo Niedziółka ma we krwi zwalanie winy na kogoś innego. Ciekawe czy tylko winę zwala czy zwala sobie coś innego? W starostwie było to samo. Za swoje zaniedbania i niedopełnienie obowiązków dotyczących pozyskania środków finansowych na modernizację basenu zwalił winę na pracownika. Dość rządów Niedziółki. On doprowadzi Kętrzyn do jakiejś katastrofy. Precz z Niedziółką!!!!!

 12. Z artykuł i wniosków pokontrolnych wynika, że urzędnicy nie dopełnili obowiązków /art. 231 kk/.? Aby wskazać konkretnie z imienia i nazwiska trzeba zapoznać się z ich zakresem obowiązków, dekretacjami Burmistrza i innych osób funkcyjnych, czego w artykule zabrakło. Kto i za co odpowiadał, z harmonogramem realizacji projektu itp. – chyba, że działano na „rym pał”. Ponadto pełna zgoda z jerrym.

 13. Obniżyć Niedziólce i Wróblowi pensje do najniższej krajowej , a tak będzie za dużo za ich nieudaczne sprawowanie funkcji i zakaz korzystania z delegacji służbowych. Jak powiedział na sesji radny Ćwik : Na sesji są on line, więc niech iteż Wróbel swoje sprawy załatwia on line, a nie zwiedza sobie kraj nasze pieniądze.

 14. Czy zwróciliście uwagę na wypowiedź radnej Marzeny Gajek. Oto radna podjęła się obrony Ryszarda Niedziółki, swojego politycznego szefa i skarciła tych, co to boleją nad utratą 14,3 mln dofinansowania. Ona pyta tych radnych, którzy trąbią o utracie tych 14 mln ,co Oni w tej sprawie zrobili, czy wyciągnęli rękę i zapytali pana burmistrza, jak pomóc? Rzeczywiście pani radna dokonała niezwykłego wysiłku w obronie swego burmistrza i częściową winą obarczyła innych radnych. Z wypowiedzi radnej zrozumiałem, że to radni też są odpowiedzialni za utratę kasy. A ja tą wybitną obrończynię burmistrza pytam: A co Pani w tej sprawie zrobiła, oprócz milczenia i nie wyrażania własnej oceny tego bezprecendesowego wydarzenia, pokazującego nieudolność włodarza miasta? Zakładam, że Pani radna, jako członek ekipy burmistrza, wiedzieć mogła o utracie dofinansowania wcześniej, jak pozostali radni. Co Pani Gajek , jako radna zrobiła?

  1. Jak dla mnie radna Gajek, Waszkiewicz, radny Abramowicz są niesmacznie oddanymi obrońcami Niedziólki. Na wymioty zbiera. Sapiński też nie lepszy.

 15. jażeli chcecie mieć dobrych pracowników w UM to trzeba im dobrze płacić, a tak jak płacicie tak Oni pracują

  1. Wrobel łupi miasto 140.000 rocznie, 20-30 000 za delegacje rocznie, komórka, samochód służbowy do dyspozycji i co???????? Dobrego mamy zastępcę???? Mało mu płaci miasto?????? Niedziólka 130 000 zl rocznie. Mało??? A jaka jakość????? Utrata 14 milionów,
   sterowniczy Titanika . A ich koleszkowie? Zdanowicz, skarbniczka-audytorka od siedmiu boleści od 100 000 -130 000 I jakie efekty? Negatywna opinia Rio o budżecie. Tu nie o pieniądze chodzi. Nieudacznik zatrudnia takich samych nieudaczników A płaci im ho ho!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *