ZAPOWIEDŹ: Kiedy wróci czysta woda w Korszach? – Magna Masuria

ZAPOWIEDŹ: Kiedy wróci czysta woda w Korszach?

2

Ponad miesiąc czasu nie mamy wody zdatnej do spożycia bez uprzedniego przegotowania – komentuje jedna z mieszkanek Gminy Korsze. Nie jest to jedyna wiadomość od mieszkańców Gminy Korsze, którzy mają dość czekania na zdatną i czystą wodę.

Przypomnijmy, że od 13 stycznia woda jest skażona bakteriami z grupy coli. Na początku woda była całkowicie niezdatna do spożycia, następnie od 17 stycznia sanepid poinformował o warunkowej zdatności wody do spożycia po uprzednim przegotowaniu. Wokół zakażenia wodą bakterią z grupy coli pojawiło się kilka dziwnych faktów, które będziemy chcieli wyjaśnić dla mieszkańców w następnych artykułach, między innymi o wykopaniu studni za 400 tysięcy złotych, a następnie ogłoszeniu na to przetargu czy doszło do zaniedbania ludzkiego, co spowodowało zanieczyszczenie wody bakterią z grupy coli.

Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć w najbliższy czwartek oraz w kolejnych artykułach dotyczących sytuacji w Gminie Korsze.

2 thoughts on “ZAPOWIEDŹ: Kiedy wróci czysta woda w Korszach?

  1. Podobno sanepid chcial przymknac oko na to skazenie. Czyzby chodzilo o cos grubszego? nie musze wspominac kto i na jakim stanowisku powinien przyjrzec sie temu z bliska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *