ZŁOTE GODY w Kętrzynie – Magna Masuria

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, jaka odbyła się we wtorek, 25 maja, na Zamku w Kętrzynie.

Podczas uroczystości, wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw z terenu miasta Kętrzyn. Prawdziwe, zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe problemy i bolączki, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję oraz wzajemny szacunek. Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego.

Uroczystego aktu dekoracji dokonał burmistrz miasta Kętrzyn. Włodarz pod adresem dostojnych Jubilatów skierował słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia. Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i okolicznościowe upominki.

Wszystkim parom, w imieniu redakcji info-Kętrzyn24.pl,  które zostały odznaczone, serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne, wspólne lata.

2 thoughts on “ZŁOTE GODY w Kętrzynie

  1. W ubiegłym roku burmistrz sprezentował podwyżki opłat za śmieci. Każdy mieszkaniec przepłaca około 7 zł miesięcznie. Złota para przepłaca razem 14 zł na miesiąc czyli około 170 zł rocznie. Złota para jeździ dziurawą ulicą Ogrodową. Dzieci złotej pary wyjechały z Kętrzyna, bo burmistrz zatrudnia obcych z Reszla i Giżycka.

    Jubilatom życzymy, zdrowia aby nie musieli trafiać do kętrzyńskiego szpitala, wytrwałości w oczekiwaniu na sprawiedliwe opłaty i spokoju, aby nie musieli się denerwować utraconymi dofinansowaniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *