ZMIENIAŁA WYGLĄD ŻEBY KRAŚĆ KOSMETYKI – ZOSTAŁA ZATRZYMANA – Magna Masuria

ZMIENIAŁA WYGLĄD ŻEBY KRAŚĆ KOSMETYKI – ZOSTAŁA ZATRZYMANA

0

źródło zdjęcia: retailnet.pl

Kętrzyńscy kryminalni zatrzymali 72-latkę podejrzaną o kradzieże w jednej z drogerii na terenie miasta. Jej łupem padły kosmetyki na łączną kwotę ponad 2900 złotych. Pomysłowa mieszkanka Kętrzyna, przy każdej kradzieży zmieniała swój wygląd, lecz to jej nie pomogło. Praca operacyjna kętrzyńskich kryminalnych doprowadziła do jej zatrzymania. Teraz kętrzyńska miłośniczka drogich kosmetyków za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Intensywna praca operacyjna funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie doprowadziła do zatrzymania 72-letniej kobiety, która dokonała serii kradzieży w jednej z drogerii na terenie miasta. Schemat działania sprawczyni kradzieży w każdym przypadku wyglądał identycznie, lecz różnił się stylizacją. 72-latka siedem razy wchodziła do drogerii „zmieniając wygląd”, zabierała z półki przeważnie drogie kremy, po czym wychodziła ze schowanym łupem. 72-letnia mieszkanka Kętrzyna usłyszała już zarzuty kradzieży kosmetyków różnej marki o łącznej wartości ponad 2 900 złotych.

Teraz miłośniczka drogich kremów za swoje zachowanie odpowie przed sądem.  Przestępstwo kradzieży reguluje kodeks karny. Zgodnie z definicją z art. 278 k.k. – kto w celu przywłaszczenia zabiera cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

źródło: KPP Kętrzyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *