100 tysięcy złotych ratunkiem dla zamku w Kętrzynie? – Magna Masuria

100 tysięcy złotych ratunkiem dla zamku w Kętrzynie?

0

– To bardzo dobra wiadomość – mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna – nasze starania o jakąkolwiek pomoc dla naszego zamku dały efekt, a do tego świetny wniosek Muzeum i jest sukces.

Nie wiemy czy obecny burmistrz Kętrzyna ma dobre poczucie humoru czy naprawdę mówi „serio” w sprawie 100 tysięcy dla zamku.

Na co zatem przeznaczone będzie te 100 tysięcy uzyskane od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego? Według obecnego włodarza środki zostaną przeznaczone przede wszystkim na wzmocnienie stropu w sali plenerowej.

Dla małego porównania w 2018 roku, dzięki działaniu poprzednim władzom miasta Kętrzyn, zamek na rewitalizacje otrzymał ponad 5,5 miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko- Mazurskiego, a koszt całej inwestycji przewidziany był na 6,7 miliona.

Koszty termomodernizacji zamku zwiększyły się po okresie zimowym, ponieważ zamek nie był ogrzewany, a w niektórych miejscach pojawił się grzyb oraz zarwała się podłoga – kto zatem ponosi winę za takie niedopatrzenie i niedopilnowanie spraw ogrzewania zamku w okresie zimowym? Wykonawca remontu? Zarząd KOMEC? Czy władze miasta?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *