Czy władze miasta wiedzą co to jest skuter? – Magna Masuria

Czy władze miasta wiedzą co to jest skuter?

2

Dotarliśmy do informacji, że jedna z firm biorąca udział w przetargu, który został już rozstrzygnięty, na „Zakup i dostawa 2 sztuk skuterów elektrycznych na potrzeby Straży Miejskiej w Kętrzynie” napisała odwołanie, a dlaczego?

Firma zarzuca dla miasta przekłamanie rzeczywistości i nieznajomość prawa zawartego w kodeksie drogowym. Miasto wystawiając przetarg jasno zadeklarowało, że potrzebuje dwóch skuterów elektrycznych, które rozwiną prędkość maksymalną 50 km/h. Dla nas nic to nie mówi, więc sprawdziliśmy definicję skutera (inaczej nazywanego motorowerem) oraz motocyklu.

Skuter – pojazd dwu- lub trójkołowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3 lub w silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/hźródło e-kierowca.

Więc teraz nasuwa się pytanie czy władze miasta maja pojęcie o tym co zamawiają? Czy nie potrafią skorzystać z podstawowych informacji, które można znaleźć w internecie, książkach? Czy rzeczywiście chcą zamówić motocykle i wysłać strażników miejskich na kurs prawa jazdy kategorii A?

2 thoughts on “Czy władze miasta wiedzą co to jest skuter?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *