forBET IV liga: Zła passa przerwana w Olsztynku! – Magna Masuria

forBET IV liga: Zła passa przerwana w Olsztynku!

0

fot. Mrągowia Mrągowo

W ramach 5 kolejki forBET IV ligi Mrągowia Mrągowo wygrała wyjazdowe spotkanie z nisko notowanym przeciwnikiem z Olsztynka. Przed zespołem „żółto-czarnych” stało trudne wyzwanie przełamania złej passy po dwóch porażkach z rzędu (z Mamrami Giżycko i rezerwami Olimpii Elbląg) oraz powrót na właściwą ścieżkę. Cel jak najbardziej osiągnięty, co potwierdza w pomeczowej wypowiedzi Mariusz Niedziółka, trener Mrągowi Mrągowo: „cieszymy się. Mam nadzieję, że to da nam impuls do dalszej gry, bo w tej lidze nie ma łatwych meczów. Zawsze trzeba grać na sto procent.”

Olimpia Olsztynek rozpoczęła spotkanie bardzo dobrze wykorzystując indywidualne błędy „żółto-czarnych”, co przełożyło się do rzutu wolnego na 20 metrze. Do piłki podszedł Sylwester Pechta, który dograł ją do Konrada Krogóla, a ten z bliska wpakował jej do bramki. Nerwówka i szukanie wyrównania doprowadziła mrągowian do szansy na wyrównanie. W 18 minucie sędzia Wojciech Gryczka wskazał na wapno po faulu Sylwestra Pechta na Kacprze Skoka. Do footbolówki podszedł Eryk Kosek. Na szczęście „żółto-niebieskich” piłka została obroniona przez Damiana Czyża. Do końca pierwszej połowy zawodnicy z Mrągowa szukali swoich sytuacji, a bramkę Mateusza Skonieczki nie uznał sędzia, który dopatrzył się pozycji spalonej. Olimpia Olsztynek zagroziła bramce Mrągowi pod koniec pierwszej połowy, strzelając wpierw  w słupek, a następnie kapitalną interwencją popisał się Orzeł po dobitce Krogóla.

Po zamieni stron „żółto-czarni” przystąpili do dalszego natarcia szukając odpowiedniej okazji do wyrównania. W 53 minucie na listę strzelców wpisał się Łukasz Kuśnierz, który perfekcyjnie wykonał rzut wolny. Piłka z 25 metrów wpadła prosto do bramki Czyża. Chwilę później przyjezdni znowu mieli swoją okazję do podwyższenia dorobku bramkowego. Swoje szanse mieli: Przemysław Rybkiewicz oraz Skonieczka, lecz nie byli w stanie pokonać Czyża, który prezentował swoją wysoką formę. W 64 minucie również swoją okazję miał Piotr Wypniewski, którego mocny strzał został zablokowany. Coraz bardziej pachniało bramką dla „żółto-czarnych”. Dawid Drzewicki w 66 minucie zagrał długą piłkę do wbiegającego w szesnastkę rywali Adriana Morawskiego. Zawodnik Mrągowi po przyjęciu piłki klatką piersiową bezwzględnie skierował ją do bramki. Ponad 10 minut później Krogól mógł wyrównać wynik spotkania po błędzie Walkiewicza, lecz ponownie kapitalną interwencję zaprezentował Adrian Orzeł. Do końca spotkania obie drużyny szukały swoich okazji, lecz tym razem lepiej zaprezentowali się zawodnicy z Mrągowa.

OLIMPIA OLSZTYNEK 1:2 (1:0) MRĄGOWIA MRĄGOWO

Widać, że zawodnicy Mrągowi Mrągowo wyciągnęli gorzkie lekcje z poprzednich dwóch porażek oraz potwierdza się przedsezonowe przypuszczenie, że liga w tym sezonie będzie bardzo wyrównana. Wiadomo, że zawsze liczy się wynik końcowy, ale zespół z Olsztynka pokazał w tym spotkaniu pazur. „Żółto-czarni” nadal muszą popracować nad kilkoma elementami, lecz ich gra z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej.

Za tydzień, Mrągowia Mrągowo zagra u siebie z Pisą Barczewo, która od początku sezonu zdobyła tylko 5 punktów.

Pozostałe wyniki 5 kolejki forBET IV ligi:

Olimpia II Elbląg – Granica Kętrzyn 4 września, 17:00
Znicz Biała Piska – Polonia Iłowo 4 września, 17:00
Rominta Gołdap 0-2 Tęcza Biskupiec
GKS Wikielec
3-0 Polonia Lidzbark Warmiński
Mamry Giżycko 3-4 DKS Dobre Miasto
Pisa Barczewo 2-2 Huragan Morąg
Motor Lubawa 1-1 Jeziorak Iława

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *