19-LATEK BEZ MASECZKI ZA TO POSZUKIWANY – Magna Masuria

19-LATEK BEZ MASECZKI ZA TO POSZUKIWANY

0

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Reszlu podjęli interwencję wobec mężczyzny, który nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 19-latek był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Policjanci systematycznie sprawdzają, czy mieszkańcy naszego powiatu stosują się do obowiązujących restrykcji. Pomimo wielu apeli o przestrzeganie reżimu sanitarnego i troski o bezpieczeństwo zarówno swoje jak i innych, nadal nie brakuje osób świadomie łamiących przepisy.

We wtorek (14.12.2021) kilka minut po godz. 18:00 reszelscy dzielnicowi sprawdzali, czy osoby przebywające w sklepach respektują przepisy w zakresie noszenia maseczek. W jednym z obiektów przy ul. Rynek w Reszlu ich uwagę zwrócił mężczyzna, który nie miał na twarzy założonej maseczki. W trakcie interwencji okazało się, że to nie było jedyne jego przewinienie. Po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnych systemach funkcjonariusze ustalili, że 19-letni mieszkaniec powiatu bartoszyckiego jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Biskupcu. Policjanci po wykonaniu czynności z mężczyzną oraz pobraniu oświadczenia z jego aktualnym miejscem przebywania, 19-latek został zwolniony.  Za niestosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa został ukarany mandatem karnym.

Mając na uwadze rozprzestrzeniające się zagrożenie i stale rosnącą liczbę zachorowań na Covid-19, w tym także przypadków śmiertelnych, policjanci apelują do mieszkańców naszego powiatu o bezwzględne przestrzeganie wszelkich zaleceń związanych z reżimem sanitarnym i propagowanie bezpiecznych zachowań podczas epidemii. Pamiętaj o maseczce! Nie narażaj siebie i swoich bliskich na święta w izolacji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *