5 porad: jak nie przytyć w święta – Magna Masuria

5 porad: jak nie przytyć w święta

0

Spójrzmy prawdzie w oczy. Nie da się przecież usiąść za stołem w Wigilię i odmówić sobie barszczu z uszkami, krokietów czy makowca. Nie da się odmówić sobie różnych pyszności także na drugi i trzeci dzień świąt. A kalorii przybywa z każdym kęsem. Jak zatem zjeść smacznie i jednocześnie nie musieć luzować pasa? Oto 5 zasad, dzięki którym uda się Wam na pewno:

Zasada pierwsza

Nałóż małą porcję na talerz – oto najważniejsza zasada. Jest różnica między zjedzeniem dwóch a trzech krokietów na jeden posiłek. A jeśli na każdy świąteczny posiłek nałożysz sobie mniej, to już będzie różnica jakiś 3-5 tysięcy kalorii w ciągu trzech dni.

Zasada druga

Jedz powoli. Twój mózg otrzyma informacje o tym, że głód zaspokajasz dopiero po 15 minutach od pierwszego kęsa. Dużo rozmawiaj przy stole, ciesz się czasem z rodziną.

Zasada trzecia

Unikaj zapychaczy. Chodzi o to, by w święta zjeść to, co wyjątkowe, a nie to, czego masz pełno na co dzień. Dlatego jedz bardzo małe porcje ziemniaków, chleba czy makaronu.

Zasada czwarta

Ciasto pokrój na małe kawałeczki, każdy na jeden kęs. W ten sposób posmakujesz wszystkich ciast wielkością jednego kawałka.

Zasada piąta

Trenuj asertywne odmawianie. Zamiast obawiać się, że sprawisz babci przykrość, gdy nie weźmiesz dokładki, spróbuj jej powiedzieć: „Nie, dziękuję. Jest pyszne, ale mam już dość.

A gdy jednak nie zastosujesz żadnej z tych 5 zasad, pomyśl, że Święta Bożego Narodzenia są raz w roku a potem masz wiele miesięcy na utratę wagi. Zatem wesołych, smacznych, a jeśli się uda, to i zdrowych Świąt!

Iggy

źródło zdjęcia: Potreningu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *