5 tysięcy wyświetleń to sukces? – Magna Masuria

5 tysięcy wyświetleń to sukces?

0

źródło: górne zdjęcie zrzut ekranu z Facebook KCK, dolne obrazki: logo Facebook i YouTube

Zorganizowanie Majówki online to jeden dobry pomysł zorganizowany przez Kętrzyńskie Centrum Kultury. Ze strony redakcji info-Kętrzyn24.pl chcemy podziękować za fajny kontent ale też za zaangażowanie pracowników Kętrzyńskiego Centrum Kultury. Szkoda tylko, że znowu coś dobrego przekształcono w wielki sukces, a internet lokalny pyta dlaczego?

Sukces czy nie sukces? Info-Kętrzyn ma więcej wyświetleń…

Trochę na poważenie. Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Ketrzynie rozesłało propozycję artykułu do wszystkich mediów oprócz info-Kętrzyn24.pl, ogłaszając kolejny wielki sukces. Jaki? W 3 odcinkach Majówki z KCK osiągnięto 5 tysięcy wyświetleń. Info-Kętrzyn24.pl może się pochwalić wynikiem oglądania jednego filmiku na poziomie 19 tysięcy widzów, prawda? Nie trąbimy, że wielki sukces. Dlaczego? Bo rzeczywistość jest inna i działa tu pewien algorytm oraz błąd w tłumaczeniu.

To jak to jest z tymi widzami?

Sumowanie odbiorców z YouTuba i Facebooka razem to jedna wielka abstrakcja, która powinien się zająć niedawno zamknięta strona walcząca z fake newsami w internecie. Wyświetlenia na Facebooku to po prostu zasięg posta, który może wyświetlić się na głównej tablicy u każdego użytkownika. Inaczej jest z interakcja, którą jest prawdziwym wyświetleniem. Prostym przykładem jest nasz post o prawie 19 tysiącach wyświetleń.

Pierwsza liczba (nad liczbą odbiorców) to wyświetlenia, które można traktować jako zasięg. Druga liczba (aktywność) to realna liczba ludzi, którzy włączyli oglądanie materiału. Jak było zatem z materiałami KCK? Nie wiemy, nie pokazano do publicznej wiadomości prawdziwych statystyk. Niestety nowy zwyczaj nakazuje ogłosić wielki sukces.

Jaka oglądalność mogła być prawdziwa?

Na szczęście mamy jeszcze YouTube, które pokazuje rzeczywisty stan wyświetleń. Sumując zatem wyświetlenia z YouTube dowiadujemy się, że w ciągu 3 dni Majówkę obejrzały 832 osoby (stan na 4 maja 2020 roku). Mogę z czystym sumieniem założyć, że podobna ilość osób obejrzała ten program na Facebooku.

Żądamy od Urzędu prawdziwych danych i sprostowania

Wystąpimy w ciągu najbliższych godzin do Urzędu Miejskiego w Kętrzynie,żeby przedstawili nam realne dane jak wielka była oglądalność świetnego programu Majówki. Może znajdą się się zaraz wykupione boty jak w przypadku jednego postu zastępcy burmistrza, którzy zrobią spam oglądalności. Nie wiemy czy do tego dojdzie? Żądamy jedynie prawdziwych informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *