StopFejk.pl była nielegalną stroną? – Magna Masuria

StopFejk.pl była nielegalną stroną?

2

W ciągu ostatnich kilkunastu dni opinię publiczną poruszyła w negatywny sposób strona StopFejk.pl, która miała chronić mieszkańców przed fałszywymi informacjami zamieszczanymi w Internecie. Niestety strona zadziałała w druga stronę i zamiast stop fake było make hate – szerz nienawiść.

W związku z zaistniałą sytuacją zwróciliśmy się do Sądu Okręgowego w Olsztynie i również do Sądu Okręgowego w Warszawie do działów rejestracji z pytaniem:

Czy został został zarejestrowany portal internetowym pod adresem witryny www.stopfejk.pl? Jeżeli tak to kto jest redaktorem naczelnym, aby skontaktować się z nim i nadesłać pisma o sprostowanie?

Zarówno Sąd w Olsztynie jak i w Warszawie jasno odpowiedziały, że strona internetowa stopfejk.pl nie istniała i nie istnieje w ogólnopolskim rejestrze sądowym. Wnioskować można, że strona działała nielegalnie.

2 thoughts on “StopFejk.pl była nielegalną stroną?

  1. A kiedy udostępnią publicznie kto za tym procederem stał czy Maciej W. czy Ryszard N. czy Arkadiusz K?
    Może Pan redaktor napisz oficjalnie.

  2. Pan Redaktor z pewnością nie wie, kto za tym stoi, a jak przypuszcza, to nie może się publicznie wypowiedzieć. To rozwiąże tylko powiadomienie właściwych organów. To, że w sądzie nie zgłosili czy nie zarejestrowali to nie uchroni od pozyskania przez redaktora informacji i podania jej do publicznej wiadomości do kogo należy IP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *