MRĄGOWO: Festiwal Historyczno-Archeologiczny|31.05-02.06.2023 – Magna Masuria

Miasteczko Westernowe Mrongoville przygotowuje się do organizacji wyjątkowego wydarzenia, które przeniesie uczestników w magiczny świat XIX wieku. Festiwal Historyczno-Archeologiczny, odbywający się w dniach 31 maja do 2 czerwca 2023 roku, w godzinach od 8:00 do 16:00, obiecuje niezapomniane wrażenia i fascynującą podróż w czasie.

Główną atrakcją festiwalu będą profesjonalne grupy rekonstrukcji historycznej, które zaprezentują widowiskowe inscenizacje bitew z XIX wieku. Uczestnicy będą mieli okazję obserwować fascynujące musztry piechoty, które przedstawią umundurowanie z okresu powstań listopadowego i styczniowego. Dowiedzą się także o ewolucji uzbrojenia podczas omówienia prezentacji artylerii, gdzie będą słyszeli potężne salwy armatnie. Ponadto, będą mogli podziwiać widowisko jazdy konnej w stylu XIX wieku oraz zapoznać się z szermierką szablą.

Festiwal Historyczno-Archeologiczny nie skupia się jedynie na militariach. Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z różnymi warsztatami edukacyjnymi prowadzonymi przez doświadczonych animatorów. Będą mieli okazję zobaczyć autentyczne szałasy partyzanckie polskich oddziałów powstańczych oraz szpital polowy. Dodatkowo, będą mogli przekonać się o trudach pracy archeologa i spróbować swoich sił na wykopaliskach z siatką podziałową.

W trakcie festiwalu, uczestnicy będą mieli możliwość odwiedzenia wioski rybackiej nad rzeką oraz warsztatów rzemieślniczych. Będzie można zobaczyć pracę dziegciarza, garbarza i garncarza, a także zapoznać się z pracą poczty polowej. Wytłoczenie okolicznościowych stempli dla uczestników będzie stanowiło niesamowitą pamiątkę. Pracownia bartnika umożliwi z kolei uczestnikom wylewanie świec z wosku, a na najmłodszych czekać będzie kuźnia polowa, gdzie będą mogli samodzielnie wykonać prostą pracę kowalską.

Wszystkie prezentowane wydarzenia i atrakcje będą nadzorowane przez grupę rekonstrukcyjną Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie, co zapewni wysoki poziom wiarygodności historycznej. Dodatkowo, konsultacje merytoryczne zostaną zapewnione przez oddział historyczny Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Bilety na festiwal będą dostępne w dwóch wariantach. Indywidualny bilet będzie kosztował 119 złotych, natomiast dla zorganizowanych grup przewidziano bilety w cenie 69 złotych od osoby.

Po wejściu na teren festiwalu, uczestnikom zostaną wskazane możliwe kierunki zwiedzania, prowadzące przez różnorodne, niezależne „stacje”. Na każdej z nich będzie obecny doświadczony animator, który opowie o tematyce danej stacji, udzieli odpowiedzi na pytania i zaprosi do bezpośredniego kontaktu z prezentowanymi artefaktami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *