„Ani Jednej Więcej” akcja w Kętrzynie – Magna Masuria

„Ani Jednej Więcej” akcja w Kętrzynie

8

Kętrzyn dołączą się do ogólnopolskiej akcji „Ani Jednej Więcej”, która odbędzie się 9 listopada 2021 roku o godz. 17:00 przed siedzibą Komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Kętrzynie przy ul. Bolesława Chrobrego 12. Akcja w Kętrzynie zorganizowana została przez Kętrzyński Komitet Platformy Obywatelskiej.

Akcja “Ani jednej więcej” to odzew na wpis, który radczyni prawna Jolanta Budzowska zamieściła na Twitterze w sobotę 30 października. Okazuje się bowiem, że ubiegłoroczne orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego zbiera już śmiertelne żniwo.

„Konsekwencje wyroku TK z 20.10.2020 r., sygn. K 1/20 w praktyce. Pacjentka 22 tydz., bezwodzie. Lekarze czekali na obumarcie płodu. Płód obumarł, pacjenta zmarła. Wstrząs septyczny. Piątek spędziłam w prokuraturze. Dobrego weekendu, czas na reset”, czytamy w poście radczyni prawnej.

Podobna akcja o tym samym haśle odbyła się w niedziele w Mrągowie.

8 thoughts on “„Ani Jednej Więcej” akcja w Kętrzynie

  1. Dlaczego redaktor Nidy nie zamieścił komentarza na temat spraw sądowych zakładanych przez pacjentów lub rodzin zmarłych pacjentów szpitala Kętrzyńskiego?? Ten poruszany temat jest bardzo trudny .

  2. Rozumiem ze akcja w Kętrzynie zorganizowana została przez Kętrzyński Komitet Platformy Obywatelskiej dotyczy pamięci Ani w kontekście POlitycznym na źle funkcjonujace przepisy? Nawet gdy wina okaże się PO stronie lekarzy to Platformersi nadal POtrzymają wersję Ani jednej więcej? Czy będą wówczas bronić ze biedni lekarze mieli związane ręce a to sumieniem a to przepisem, a ślubowanie to w jakim celu składają tylko na POKAŻ na FB.

  3. Bardzo mało osób było, to nie to co rok wcześniej. Widać, że na protesty organizowane przez partie polityczne mało kto przychodzi. Nie było nawet działaczy Platformy …………………

  4. „Jestem daleka od sformułowania, że śmierć tej pacjentki to prosta konsekwencja wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Sformułowanie „konsekwencja” oznacza zależność przyczynowo-skutkową, czyli gdyby nie wyrok, to pacjentka by nie zmarła. O takim związku nie możemy tutaj mówić”.

    Nie dokonano jeszcze sekcji zwłok tragicznie zmarłej kobiety, nie zakończono dochodzenia wewnętrznego w szpitalu ani śledztwa prokuratury. Jeszcze nic nie wiadomo. Ale politykierom to nie przeszkadza. Wstrętne.

    1. Zawinili lekarze i sluzba zdowia. Natomiast z jakiego powodu to się okaże. Dziewczyna obawiała się konsekwencji pisała o sepsie czyli była świadoma co jej grozi a pomocy nie otrzymała. Ani jednej więcej politykierzy i lekarze!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *