Apel PCK w Kętrzynie dot. COVID-19 – Magna Masuria

Drodzy Państwo,

Wobec działań podjętych przez Rząd i Samorząd w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19 wielu mieszkańców naszego miasta, gminy i powiatu może odczuwać lęk, poczucie wyobcowania, dezorientację, brak poczucia bezpieczeństwa i dezinformacje, kiedy to z każdej strony docierają różnorakie informacje. Wszystko to może prowadzić do frustracji, strachu czy nawet paniki.

Jak podaje WHO, jednym z skutków ubocznych zaistniałej sytuacji zagrożeniem epidemii mogą być problemy ze zdrowiem psychicznym. Dlatego jeżeli jakikolwiek pełnoletni mieszkaniec naszego miasta, gminy czy powiatu czułby, że chciałby skorzystać z pomocy psychologa, Delegatura PCK w Kętrzynie od poniedziałku (do odwołania) uruchamia w godzinach od 8:00-18:00 telefoniczny dyżur. Każdy, kto odczuwa pragnienie porozmawiania ze specjalistą, może to zrobić pod numerem telefonu 504-542-918.

Warto zadbać nie tylko o higienę ciała, ale i psychiki. Polski Czerwony Krzyż w Kętrzynie wychodzi temu zadaniu naprzeciw i zachęca do skorzystania z oferowanej pomocy.

Patryk Hałajczak

Kierownik Biura Delegatury PCK w Kętrzynie

2 thoughts on “Apel PCK w Kętrzynie dot. COVID-19

  1. Tyle się trąbi o tym, żeby ograniczyć kontakty z ludźmi, a dzisiaj listonosz przyniósł mi list polecony od burmistrza odnośnie stawek za śmieci. Poważnie takie bzdety wymagają akurat teraz angażowania listonosza i mnie żeby podpisać świstek papieru? W czasach zagrożenia epidemiologicznego? Burmistrz to myśli choć trochę???

  2. A sam Rysiek sie schowała w domu.
    Tylko na kawę wpada do sąsiadki z ulicy pani Oliwii dyrektorki szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *