BARCIANY: 130 TYSIĘCY ZŁOTYCH do kasy pewnej gazety! Wiemy ile Kamińska wydaje na media! – Magna Masuria

BARCIANY: 130 TYSIĘCY ZŁOTYCH do kasy pewnej gazety! Wiemy ile Kamińska wydaje na media!

22

Prawie 130 tysięcy złotych publicznych pieniędzy poszło do prywatnej kieszeni podmiotu medialnego od 2019 roku do dnia 30 kwietnia 2022 roku. Firmy wydające niecieszący się dobrą sławą tygodnik oraz niewidzialne wiadomości lokalne w przeciągu trzech ostatnich lat za sprawą rozrzutności organu wykonawczego, jakim jest Marta Kamińska drenują kieszenie biednej Gminy Barciany.

Marta Kamińska musiała odpowiedzieć ile kasy wydała na szeroko rozumianą propagandę z kasy Gminy po interpelacji złożonej przez radnych Gminy Barciany klubu „Wspólnie dla Gminy Barciany”. Przed wszystkimi okazał się obraz wartko płynącego strumienia do dwóch firm reprezentowanych przez Majchrzaków. Zarówno kasa szła na umieszczanie informacji publicznych w obu gazetach, ale również na kampanie edukacyjne czy reportaże – który kosztował 1200 złotych! Całość interpelacji będą mogli państwo przeczytać poniżej – zamieszczamy link do pobrania odpowiedzi na interpelacje.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że analiza finansowa RIO po I kwartale 2022 roku nie napawa optymizmem i wójt powinna zastanowić się czy warto wydawać aż tak wielkie pieniądze na zbędną propagandę.

Widać, że radni reprezentujący klub „Wspólnie dla Gminy Barciany” chcą wiedzieć, na co idą pieniądze mieszkańców oraz dlaczego dług Gminy nie pomniejsza się pomimo obietnic, że Kamińska oddłuży Gminę.

22 thoughts on “BARCIANY: 130 TYSIĘCY ZŁOTYCH do kasy pewnej gazety! Wiemy ile Kamińska wydaje na media!

 1. Szok! I to tylko jedna gmina, a pozostałe dodać i powiat? Lekką ręką pół miliona bierze. Za co?

 2. Pani Antonczyk to jedna (chociaż nie jedyna) z radnych, której o coś chodzi, która nie lepi się do do władzy. Niestety większość woli udawać, że czarne to białe i odwrotnie. Jestem ciekawy jak ci lepiący się zachowają się przy absolutorium dla organu wykonawczego za 2021rok w sytuacji gdy wykonanie w dziale inwestycji wyniosło 24%, w tym w sektorze infrastrukura wodociągowa i sanitarna 14%. Na inwestycje drogowe w 2,79%. A zadłużenie gminy wyniosło 18 253 187zł. Przypominam, że absolutorium jest rodzajem kontroli rady nad wójtem w zakresie wykonania budżetu i jest wyrazem ostatecznej oceny pracy wójta. Wójta.

 3. Rzeczywiście Pani Antończyk ,a ostatnio Pani Kostyk .
  Natomiast właściwe pytanie co do absolutorium i myślę również do votum zaufania .
  Już chyba czas zakończyć to infantylne i dyletanckie zarządzanie Gminą Barciany.
  Myślę, że czekanie jeszcze ponad 1rok może spowodować całkowitą zapaść Gminy.

 4. No to ładnie Majcher łupie kasę z gminy Barciany.
  Czytając artykuł to mam wrażenie, że Majchery działalność prowadzą dwie firmy pod tym nazwiskiem. Ciekawy jestem jak z dotacją w posiadłość w Pastarzewie gmina Reszel.

  1. Panie Redaktorze dobra sugestia,aby się zająć działanoścìą Lokalnej Grupy Działania „Barcja”.
   Pod kierunkiem pana Bogdanowicza.

 5. Bardzo ważne tematy,trzeba się tym zająć i poinformować opinie publiczną.
  Natomiast co ta Kamińska wyczynia ,proszę Radę Gminy aby jak najszybciej to szaleństwo zatrzymać.
  Jest to kompletna ignotancja przy okazji absolutorium niech Komisja Rewizyjna dokladnie sprawdzi wykonanie budżetu (nie wykonanie) i nie tylko.

  1. To duże pieniądze, ale Kamińska idzie po bandzie nie tylko w tej kwestii.
   Komisja Rewizyjna powinnna być bardziej aktywna i dociekliwa ,a może należałoby zainteresować tym co się dzieje w Barcianach inne instytucje?

 6. Ludzi jak macie gdzieś domniemanie, że kasa kogoś tam sponsoruje to piszcie pisma na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej i muszą wam odpisać bo inaczej sąd. Wystarczy wysłać zapytanie ile gmina wydaje na informacje w prasie i wyjdzie szydło z worka.

  1. Próba ataku na Panią Radną Kostyk,że jest rządna władzy co to za teza.
   Przecież każdy Radny jest przedstawicielem władzy stanowiącej i kontrolnej i powinien z należytą starannością swoje zadanie wykonywać.

 7. Co do Majchrzaków nie tylko łupią kasę z Barcian, łupią tam gdzie się tylko da, a z Kętrzyna to nie wspomnę. mają tyle za uszami, że ludzie polowy nie wiedzą, są cyniczni do bólu, cwani i kuci na cztery łapy, patrząc w oczy się śmieją i przy tym udając przysłowiowego „głupa” chociaż wiedzą, że inni wszystko wiedzą i widzą, nic sobie z tego nie robiąc. Tacy ludzie są bez żadnej skruchy i samooceny tylko „prą” do przodu z myślą obłowić się ile się da tanim kosztem ….

  1. Dlatego trzeba dać pod rozwagę opinii publicznej ,czy takie osoby jak Kamińska powinny piastowa urząd Wójta Gminy czy też jakiekolwiek odpowiedzialne stanowisko ???
   Gmina nie bogata posiadająca dość poważne zadłużenie a tu taka rozrzutność .
   Jest wiele innych i znacznie tańszych możliwości promowania Gminy.

 8. Majchrzak ją wylansował, potem okręciła wokół palca ludzi swoimi obietnicami. Do tego stopnia ma układy z tą gazeta,że nawet wiedziała ,o.ile ktoś miał maila z imienia i nazwiska,kto negatywny komentarz wstawił dotyczący jej osoby.Pora skończyć te rozpustę,chlanie,prywatę .

 9. Przykro ,że taka osoba jak ta pani reprezentuję naszą Gminę. Te różne incydenty z jej udziałem, poziom intelektualny , infantylizm wtórny.
  A tu jeszcze brak zielonego pojęcia w kwestii zarządzania Gminą .

 10. Niech lepiej zajmie się godzinami pracy szkoły i przedszkola. Człowiek który pracuje nie ma możliwości odebrać dziecka bo zajęcia kończą się o 12, a świetlica jest do 15.09. Śmiech. Jak mam w 9 minut dojechać z pracy do szkoły. Szkoła tylko dla dzieci osób bez pracy i mieszkających na miejscu.

  Druga rzecz Panie z Gopsu.
  Widać że nie wykwalifikowane i bez obeznania. Podają zle informacje. Są nie mile i jeszcze obgadują ludzi i się z nich śmieją. Szczególnie Pani M z koleżanką siedzącą na dole. Kto te Panie tam zatrudnił. Nawet na tym co robią się nie znaja

  1. Przeraża cyfra podana przez HJM ,wykonanie budżetu w 24%.
   To już tu Rada Gminy powinna nie udzielić absolutorium Wójt Gminy jako Organowi Wykonawczemu.
   Wydając tak duże środki na jedną gazetę, to zaczyna być przynajmniej dziwne i nie daje się tego akceptować.
   Pani Kamińska, chyba zapomniała,że to są środki publiczne .
   Za takie zachowanie oraz inne o których jesteśmy informowani,Rada Gminy Barciany powinna
   nie udzielić Wójt votum zaufania.

 11. Z komentarzy wynika iż Pani Kaminska nie panuje nad podległymi Wójtowi jednostkami organizacyjnymi ,oraz podległymi pracownikami.

 12. Przyłączam się do głosu ,aby Rada Gminy w Barcianach rozważyła kwestię nieudzielenia absolutorium.
  Czasami bywa ,że Radni kierują się pozytywną opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej trzeba pamiętać iż jest to tylko opinia,która nie jest w żaden sposób wiążąca.
  W tym względzie suwerenną decyzję podejmuje Rada Gminy.

 13. Mówi się tutaj,że Pani Wójt nie inwestuje, a jednak znam miejsce gdzie zostały postawione znaki „strefa zamieszkania”za ok. 1000 zł nikomu nie potrzebne a do tego jeszcze nie zostały spełnione odpowiednie warunki aby te znaki mogły obowiązywać. Droga ma w całości powierzchnię 66 m2, ośmiu mieszkańców i dwa psy. Do tego jeszcze można dodać trzy samochody. Mój komentarz nie jest złośliwy, ale mam wrażenie, że tylko na takie inwestycje stać Panią Wójt. Łatwo wydaje się cudze pieniążki.

  1. Czas przerwać ten brak profesjonalizmu w zarządzaniu Gminą Barciany.
   Dobrze, że następują zmiany na stanowiskach Wójtów ,Burmistrzów,Prezydentów,ale trzeba pamiętać aby przypadkowi ludzie nie piastowali tych ważnych dla lokalnych społeczności funkcji.

 14. Powstaje bardzo ważne pytanie czy Radę Gminy Barciany stać na to,aby nie udzielić absolutorium oraz votum zaufania Kamińskiej.

  1. Myślę, że jest grupa Radnych którzy dostrzegają to co się dzieje w Gminie i potrafią zdecydowanie to ocenić.
   Myślę iż jest to grupa posiadająca większość .
   Bo tolerowanie w Gminie stanu obecnego jeszcze przez ponad rok może doprowadzić do kompletnej zapaści .

 15. Nie wiem czy jest zasadne wykazywać tak duży optymizm,ale poczekajmy głosowania nad absolutorium i votum zaufania dla Wójta Gminy już niebawem. Ja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *