PODSUMOWANIE PIŁKARSKIEGO WEEKENDU [NIŻSZE LIGI] – Magna Masuria

KLASA OKRĘGOWA grupa I – 27 kolejka

Na ligowym szczycie bez zmian. Na pierwszym miejscu nadal pozostaje Rominta Gołdap, która już nie odpuści fotelu lidera do końca sezonu. Za nimi z identyczną liczbą punktów, lecz z gorszym wynikiem w meczach bezpośrednich starciach – znajduje się Tęcza Biskupiec. Oba zespołu pewnie pokonały swoich ligowych rywali i jeszcze bardziej odskoczyli od reszty zespołów.

W walce o 3 miejsce pozostały trzy zespoły: Śniardwy Orzysz, Rona 03 Ełk oraz Żagiel Pieck. Zarówno zespół z Ełku jak i Piecek zaliczyły wpadkę z liderami ligi. Dzięki temu Śniardwy po wysokiej wygranej z Omulewem skoczyły na pudło.

Środkowa część tabeli odstaje punktowo od walczących o utrzymanie w lidze zespołów. Warto mieć na uwadze, że dużo zamieszania w lidze okręgowej może sprawić fakt, że aż 7 zespołów z IV ligi może rozpocząć rozgrywki w klasie okręgowej od przyszłego sezonu.

Na trzy spotkania przed końcem sezonu pewnymi spadku do A-klasy są już zespoły KS Wojciechy oraz Omulew Wielbark. Pojezierze Prostki nadal ma matematyczne szanse na pozostanie w lidze. Z widmem spadku nadal liczą się zespoły: Łyna Sępopol [28 pkt], Orlęta Reszel [29 pkt] oraz Czarni Olecko [29 pkt]. Jeśli chcą utrzymać się w okręgówce to w najbliższych spotkaniach muszą zdobyć punkty.

Victoria Bartoszyce 0-1 Łyna Sępopol
Śniardwy Orzysz 8-1 Omulew Wielbark
Czarni Olecko 3-5 Pojezierze Prostki
Żagiel Piecki 1-2 Rominta Gołdap
Tęcza Biskupiec 5-2 Rona 03 Ełk
Orlęta Reszel 4-1 KS Wojciechy
Vęgoria Węgorzewo 3-0 Naki Olsztyn
Wilczek Wilkowo 0-0 MKS Jeziorany

A-KLASA grupa I – 19 kolejka

19 kolejka nie przyniosła zmian na fotelu lidera. Zarówno Mazur Pisz jak i Kłobuk Mikołajki zaliczyli udane występy obfitujące w grad goli. Lider z Pisza na wyjeździe wysoko pokonał Juranda Barciany strzelając aż 9 bramek przy stracie 3. Natomiast Kłobuk Mikołajki również ustrzelił taką samą liczbę bramek przy stracie jednego honorowego gola w meczu z Falą Warpuny.

W dole tabeli bez zmian i oba zespoły, które mogą zaliczyć spadek z ligi nie za punktowały przegrywając swoje spotkania z drużynami z powiatu bartoszyckiego.

Pauza: Mazur Wydminy.

Kłobuk Mikołajki 9-1 Fala Warpuny
Tempo Ramsowo/Wipsowo 0-8 Cresovia Górowo Iławeckie
Jurand Barciany 3-9 Mazur Pisz
Reduta Bisztynek 13-0 Start Kruklanki
Granica Bezledy 3-2 MKS Ruciane-Nida

B-KLASA grupa I – 17 kolejka

W najlepszej lidze polski czyli B-klasie nastąpiła zmiana na fotelu lidera. Pogoń Ryn wyszarpała zwycięstwo w starciu z Szansą Reszel. Rezerwy Vęgorii uległy rezerwom Mamr Giżycko. Natomiast mrągowski klub wysoko wygrał z Salętem Boże. Ligę zamyka słabo radząca sobie  tym sezonie Szansa Reszel.

Pauza: Start Kozłowo.

Mamry II Giżycko 2-1 Vęgoria II Węgorzewo
Mini Soccer Academy Mrągowo 6-2 Salęt Boże
Szansa Reszel 1-2 Pogoń Ryn          

  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *