BARCIANY: Miała być likwidacja podatku od psów jest propozycja 4 PODWYŻKI! – Magna Masuria

BARCIANY: Miała być likwidacja podatku od psów jest propozycja 4 PODWYŻKI!

8

Niespełniona obietnica wyborcza wójt Kamińskiej ponownie zostanie poddana pod obrady Rady Gminy i najprawdopodobniej znowu będzie podwyżka! Chodzi nam o podatek od psów, który miał zostać zniesiony przez Kamińską na samym początku kadencji. Podatek wbrew zapewnieniom organu wykonawczego nie został zniesiony, lecz co ciekawe sukcesywnie zostawał podnoszony.

Podczas najbliższej sesji Rady Gminy Barciany, która odbędzie się 26 października [czwartek] o godz. 13:30 radni w punkcie 12. pochylą się nad uchwałą w sprawie opłaty od posiadania psów. Proponowana stawka wynosi 150 złotych! Aktualnie natomiast jest na wysokości 120 złotych. Co ciekawe w momencie objęcia przez Kamińską urzędu organu wykonawczego, czyli w 2018 roku, stawka wynosiła tylko 40 złotych. Skąd te skoki?

W uzasadnieniu uchwały próżno szukać wytłumaczenia skąd ta podwyżka. Natomiast mieszkańców gminy kuje po oczach fakt, że muszą płacić za swoich pupili trzycyfrowe kwoty, a za chwilę te kwoty mogą być coraz wyższe i wyższe… Mam nadzieję, że radni nie podejmą tej uchwały, a na następnej sesji rady Gminy pojawi się projekt uchwały uchylającej uchwałę wprowadzającej opłatę za posiadanie psów.

8 thoughts on “BARCIANY: Miała być likwidacja podatku od psów jest propozycja 4 PODWYŻKI!

 1. Wiosną przyszłego roku konieczne będzie rozliczenie pani Kamińskiej ze wszystkich punktów, jak to określiła, „pomysłu na gminę Barciany”. Przede wszystkim jak wygląda sprawa oddłużenia gminy, jak wygląda „Rezygnacja ze zbędnych kosztów zarządzania jednostkami gminnymi (rady nadzorcze itp) i wiele innych. Kolejna podwyżka opłaty za posiadanie psa jest tylko jednym z przykładów w jakim „poszanowaniu” ma mieszkańców gminy.

 2. Dlatego właśnie mieszkańcy gminy powinni wyciągnąć wnioski podczas wyborów i to dotyczy również panie z koła gospodyń wiejskich , uniwersytetu trzeciego wieku , młodzieży pełnoletniej itp.
  Warto dokonać zmiany na obecnych stołkach !!!!!!

  1. Gwoli uzupełnienia, „Nasza rada” uchwaliła nowe stawki opłaty za posiadanie psa. 11 „radnych było za 3 przeciw.
   Po głosowaniu „organ wykonawczy” zapytał jedną z radnych czy posiada psa. Moim zdaniem, była to niedopuszczalna arogancja. Tak nie może dalej być.

   1. Minęło 5 długich lat a Kamińska dalej nie zna swojego miejsca w szeregu. Myślę, że tylko dzięki wysokiej kulturze pani przewodniczącej rad,y nie została potraktowana o wiele ostrzej czyli tak jak na to „zasługiwała”

  1. To propozycja mocno wątpliwa,ale czy Gminę Barciany stać na Wójta który co miesiąc kasuje ok.20 tys.zł!?,bo takimi poborami legitymuje się p.Kamińska.
   To jest jedno z zasadniczych pytań dla prównania nie chce przekłamywać,ale jest to poziom ,bądź nieznacznie mniej pensji p.Trzaskowskiego prezydenta naszej Stolicy.
   Tych pytań jest wiele,które zapewne wybrzmią podczas zbliżającej się kampanii wyborczej do Samorządu.

 3. Może Pan Witczak włączy się w wybory samorządowe przecież jest emerytem a przede wszystkim mieszkańcem naszej gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *