MRĄGOWO: Okradli garaż w Marcinkowie – usłyszeli wyrok w Sądzie! – Magna Masuria

MRĄGOWO: Okradli garaż w Marcinkowie – usłyszeli wyrok w Sądzie!

0

Sąd Rejonowy w Mrągowie w dniu 18 października 2023 r. wydał wyrok w sprawie dwóch mężczyzn oskarżonych o zrobienie podkopu, przez który włamali się do blaszanego garażu z narzędziami. Sąd skazał obu oskarżonych na kary po roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania tej kary oraz wymierzył im grzywny w wysokości po 1,5 tys. zł.

Prokuratura Rejonowa w Mrągowie pod koniec lipca b.r. przesłała do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko Łukaszowi D. i Zbigniewowi S. oskarżonym o dokonanie kradzieży z włamaniem, tj. o czyn z art. 279 par. 1 Kodeksu karnego.

Do zdarzenia tego miało dojść w nocy z 18 na 19 maja 2023 r. w Marcinkowie na terenie gminy Mrągowo. Według ustaleń śledczych oskarżeni dokonali wówczas na działce budowlanej włamania do zamkniętego i zabezpieczonego blaszanego garażu. Oskarżeni dopuścili się tego przestępstwa w ten sposób, że pokonali zabezpieczenia, wykonując podkop w ziemi i rozbierając płyty chodnikowe w podłodze garażu. Następnie oskarżeni mieli stamtąd ukraść mienie o łącznej wartości prawie 1,5 tys. zł. Wśród skradzionych przedmiotów były m.in. telefon komórkowy, metrówka, młotek gumowy, wiertła, śrubokręty, wibrator do betonu, poziomica, obuwie i odzież ochronna, dłuta.

Proces w tej sprawie rozpoczął się w dniu 18 października 2023 r. przed Sądem Rejonowym w Mrągowie i toczył się pod nieobecność jednego z oskarżonych – Zbigniewa S. Na rozprawie w tym dniu obecny był natomiast drugi z oskarżonych – Łukasz D., który przed sądem przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

Jeszcze tego samego dnia, tj. 18 października 2023 r., został ogłoszony wyrok w tej sprawie. Sąd Rejonowy w Mrągowie uznał obu oskarżonych za winnych popełnienia zarzucanego im czynu i skazał ich za to na kary po roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania tej kary na okres 2 lat próby. Ponadto, Sąd wymierzył obu oskarżonym grzywny w wysokości po 1,5 tys. zł oraz obciążył kosztami procesu.

Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *