BARCIANY: Młodzież licealna odwiedziła pograniczników w Barcianach – Magna Masuria

BARCIANY: Młodzież licealna odwiedziła pograniczników w Barcianach

1

Wczoraj [05.12.2023] w Placówce Straży Granicznej w Barcianach przebywali uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego CN-B im. Polskich Spadochroniarzy z Kętrzyna. Funkcjonariusze Straży Granicznej zapoznali przybyłych gości z infrastrukturą placówki. Przedstawili charakter i specyfikę służby w Straży Granicznej oraz szczegółowo omówili procedurę, etapy i zasady naboru do służby w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej. Młodzież chętnie słuchała i zadawała pytania dotyczące codziennej służby w naszej formacji. Uczestnicy dowiedzieli się jakie zadania realizują strażnicy graniczni oraz jaki sprzęt wykorzystują w ochronie zewnętrznej granicy UE. Uczniowie pojechali również na granicę polsko-rosyjską, zobaczyli jej oznakowanie oraz jej przebieg. Natomiast technik kryminalistyki zaprezentował proces zabezpieczenia śladów pozostawionych przez sprawcę przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom. Wiele radości przyniósł pokaz umiejętności psa służbowego „Edo”, który specjalizuje się w wykrywaniu materiałów wybuchowych i broni.

Na zakończenie przedsięwzięcia zimowa aura oraz świetne humory towarzyszyły wszystkim przy pieczeniu kiełbasek. Licealiści podziękowali funkcjonariuszom Straży Granicznej za poświęcony czas i edukacyjne spotkanie. 

1 thought on “BARCIANY: Młodzież licealna odwiedziła pograniczników w Barcianach

  1. Pan Generał słusznie zabrał się do zmian. Przygłądnął się kilka miesięcy i dziękuje systematycznie nierobom i plotkarzom. Jest jeszcze kilku ważnych z grupy byłego komendancika ktory za donoszenie awansował. Pan Generał dobrze wie co to za trójca szarych eminencji. Urobić się im chyba nie dał?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *