RYN: 15-latka potrącona na ul. Kopernika! Trafiła do szpitala – Magna Masuria

RYN: 15-latka potrącona na ul. Kopernika! Trafiła do szpitala

1

Kierowca mercedesa potrącił nastolatkę na przejściu dla pieszych. 15-latka trafiła do szpitala. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Rynie na ulicy Kopernika. Policjanci przypominają, że piesi są szczególnie narażeni na negatywne skutki zdarzeń drogowych. Dlatego kierowcy, zbliżając się do przejścia dla pieszych muszą za każdym razem zachować szczególną ostrożność i upewnić się, że nie spowodują zagrożenia dla niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem osoby pieszej doszło we wtorek (05.12.2023.r.) około godz. 17:30 w Rynie na ulicy Kopernika. Na przejściu dla pieszych została potrącona 15-latka. Nastolatka trafiła do szpitala, po konsultacji lekarskiej okazało się, że doznała złamań oraz urazu twarzoczaszki. Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Piesi to grupa użytkowników dróg, która jest szczególnie narażona na utratę zdrowia, a nawet życia podczas wypadków. Dlatego kierowcy zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinni wzmóc czujność, zachować szczególną ostrożność, a także zdjąć nogę z gazu.

Giżyccy policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze, Przypominamy, że kierowca ma obowiązek udzielić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się nie tylko na przejściu dla pieszych, ale również temu, który na to przejście wchodzi. Policjanci także przypominają o odblaskach, które poprawiają widoczność, a w konsekwencji i bezpieczeństwo na drodze.

1 thought on “RYN: 15-latka potrącona na ul. Kopernika! Trafiła do szpitala

  1. Proszę świadków o potwierdzenie zdarzenia. Małolata ubrana na ciemno, bez odblasków, zakapturzona lub zaczapkowana. Nauczona przez telewizje, że na przejściu pierwszeństwo jej się należy niezależnie od tego czy wchodzi prosto pod kręcące się koła. I teraz skutki iwnioski, połamana buzia, połamane ciało, problem na resztę życia, a kierowca ? Trochę pogiętej blaszki w materialnym przedmiocie plus ewentualnie jakieś śmieszny wyrok w zawieszeniu ? I kto na tym wyszedł gorzej i kto komu zrobił na złość ? Myślcie małolaci troszę bardziej, niby to przecież Ciebie niedotyczy, ale czy na pewno ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *