BARCIANY: Prawie dwa promile alkoholu miał 40-latek skontrolowany w Windzie – Magna Masuria

BARCIANY: Prawie dwa promile alkoholu miał 40-latek skontrolowany w Windzie

0

Kętrzyńscy policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę, który lekceważąc liczne apele i ostrzeżenia, kierował samochodem osobowym będąc pod wpływem alkoholu. Nieodpowiedzialnego kierowcę czekają teraz konsekwencje prawne stwierdzonego przestępstwa drogowego.

W środę (10.01.2024) kilka minut po godz. 8:00 w miejscowości Winda w gm. Barciany policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki VW Passat. Samochodem kierował 40-latek. Przeprowadzone na miejscu kontroli badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie kierującego prawie dwa promile alkoholu.

Postępowanie jest w toku – sprawa znajdzie swój finał w kętrzyńskim sądzie, gdzie mężczyzna poniesie konsekwencje prawne związane z kierowaniem samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *