WAŻNY TEMAT: Kto zostanie burmistrzem Kętrzyna? – Magna Masuria

7 kwietnia najprawdopodobniej pójdziemy do lokali wyborczych, aby wybrać wójtów, burmistrzów i radnych. Choć jeszcze oficjalnie nie ogłoszono terminu wyborów samorządowych. To mieliśmy okazję usłyszeć konkretną datę od premiera Donalda Tuska.

Do pierwszej niedzieli kwietnia zostało niewiele czasu. Wszystko wskazuje na to, że kampania wyborcza będzie bardzo krótka i intensywna. Mamy również wysyp w ostatnim czasie różnych stronek na Facebook, które zajmują się spekulacjami, domniemaniami i plotkami. Niewątpliwie będzie to kampania domysłów i pomówień – na szczęście mamy coś takiego jak tryb wyborczy.

Na chwilę obecną z niezależnych źródeł ustaliliśmy pięciu kandydatów, którzy będą ubiegać się o fotel burmistrza miasta Kętrzyn. Co ciekawe o reelekcję nie będzie ubiegał się obecny burmistrz Kętrzyna – Ryszard Niedziółka. Nieoficjalnie ma zamiar wystartować do rady powiatu. A zatem kto będzie ubiegał się o urząd burmistrza? Zapraszamy do krótkiej prezentacji:

Wioletta Czech, działaczka Prawa i Sprawiedliwości, przez wiele lat była dziennikarką w lokalnej telewizji, również wieloletnia radna rady miejskiej w Kętrzynie. Obecnie jest wiceprzewodnicząca rady miejskiej. Zasłynęła w przestrzeni publicznej z zaciętej walki z byłym burmistrzem Kętrzyna Krzysztofem Hećmana. Każdy mieszkaniec Kętrzyna pamięta, że broniła portfele mieszkańców przed drenażem – zwłaszcza w sporze o wodę w 2017 roku. Jednak w obecnej kadencji była już odmiennego zdania głosując między innymi za podwyższeniem ceny za wywóz śmieci. Najprawdopodobniej wystartuje z listy Prawa i Sprawiedliwości zastępując tym razem Rafała Rypinę, który zamierza kandydować do rady powiatu.

Czesław Ćwik, policjant, radny rady miejskiej, w której jest po raz pierwszy. Mandat radnego otrzymał startując z listy Prawa i Sprawiedliwości, choć w przestrzeni publicznej twierdzi, że nie jest związany z żadnym ugrupowaniem politycznym. Na tle innych radnych wyróżnia się przede wszystkim tym, że zawsze ma coś do powiedzenia. Jest jednym z aktywniejszych radnych zarówno podczas sesji rady miasta jak i w mediach społecznościowych. Z naszych informacji wynika, że będzie kandydatem na burmistrza z list obecnego starosty kętrzyńskiego.

Karol Lizurej, wieloletni urzędnik w Urzędzie Miejskim w Kętrzynie, aktualnie zastępca burmistrza miasta Kętrzyn. W międzyczasie sprawował funkcję prezesa klubu KKS Grania Kętrzyn. Za jego sprawą klub piłkarski został wyciągnięty z ogromnego dołka wizerunkowego jak i finansowego. Jest doświadczonym urzędnikiem, co przekłada się na jego podejście do spraw miasta. W porównaniu do poprzedniego zastępcy urząd miasta zmienił swój wizerunek i jest bardziej otwarty na różne głosy. Na sesjach rady miasta zawsze stara się wszystko wyjaśnić radnym. Widać w nim otwartość i komunikatywność. W nadchodzących wyborach samorządowych będzie startował z własnej listy wyborczej.

Daniel Sapiński, tak samo jak wcześniej wspomniany Czesław Ćwik, jest radnym po raz pierwszy. Mandat radnego uzyskał z listy Aktywnego Samorządu Ryszarda Niedziółki. Aktualnie jest radnym niezależnym i stworzył własny komitet wyborczy pod nazwą Blisko Ludzi. Jest najaktywniejszym radnym w radzie miasta jak i poza nią. Złożył najwięcej interpelacji oraz wniosków. Stara się działać na rzecz mieszkańców Kętrzyna, również za sprawą comiesięcznych spotkań pod miejskim ratuszem na rozmowy z mieszkańcami przy kawie i herbacie.

Ostatnim znanym kandydatem jest Krzysztof Hećman. Tej persony nie trzeba nikomu przedstawiać. Wieloletni burmistrz Kętrzyna, obecnie zastępca burmistrza Bartoszyc. Startować będzie z własnego komitetu choć nie może liczyć na poparcie lokalnego PSL-u w związku z jego ostatnimi ruchami na scenie politycznej.

Poniżej przed państwem prezentuje się ankieta, gdzie można oddać głos na swojego kandydata. Zachęcam do głosowania. Sondaż trwa do niedzieli, 14 stycznia, do godz. 14:00

Kto według Ciebie zostanie burmistrzem Kętrzyna?

 • Karol Lizurej (42%, 571 Votes)
 • Daniel Sapiński (21%, 291 Votes)
 • Krzysztof Hećman (19%, 260 Votes)
 • Wioletta Czech (10%, 132 Votes)
 • Czesław Ćwik (8%, 106 Votes)

Total Voters: 1 360

Loading ... Loading ...

43 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Kto zostanie burmistrzem Kętrzyna?

 1. Ciekawy ten sondaż, gdzie Sapiński depcze po pietach Hećmana. Moze ta komisja ktora proponował Sapiński nie potrzebnie była torpedowana przez ten portal? Panie redaktorze?

 2. A co tam zaszło między Panem Hećmanem,a PSL-em że Pan Hećman nie może liczyć na poparcie z strony macierzystej partii ?

  1. serio tak zrozumiałeś ten bełkot w opisie? Tu raczej słowo NIE pojawiło się w skutek błędu.
   „Startować będzie z własnego komitetu choć (NIE) może liczyć na poparcie lokalnego PSL-u w związku z jego ostatnimi ruchami na scenie politycznej.”

 3. Szkoda, że Lizurej nie rozliczyl poprzedniego zarządu Granicy Kętrzyn za to co zrobili z tym wspaniałym klubem… ale miejmy nadzieje, ze jak wygra wybory to wiele zmieni sie w Ketrzynie

  1. Lizurej… Hmm… Pzecież wiadomo jak to się stało, że klub wyszedł z problemów finansowych, bo był w tej sprawie oficjalny punkt obrad rady miejskiej, gdzie rada zajęła stanowisko, że finansowanie klubu przez miejskie spółki komunalne było niesłuszne. Kto jeszcze nie wie o co chodzi, to wyjaśniam: Komec, Ktbs, Komunalnik i Wodociągi dają łącznie kilkaset tysięcy złotych na klub. Wiadomo kto może spółkom miejskim pozwolić na coś takiego… Wiele osób jest zaskoczonych cenami za śmieci, ogrzewanie, wodę, a tu firmy komunalne sypią ogromnymi pieniędzmi na klub. I to właśnie takim „cudem” klub wyszedł z dołka finansowego, z pieniędzy mieszkańców płaconych np. za ogrzewanie. Nawet nie wiedzieliście, że dokładacie się do klubu? Oczywiście nie twierdzę, że takie finansowanie jest nielegalne, ale mieszkańcy chyba mają prawo o tym wiedzieć?

   1. – no nie wiedzą te biedne elektoraty i kibice kętrzyńskie , nie jarzą i nie kojarzą, który to zastępca burmistrza nawet im do Granicy czarnego był kupił, a że na wyjazdy młodych kętrzyńskich piłkarzy rodzice płacą… to niech płacą, tak bierzmy go na burmistrza może ściągnie nam czarnego na wiceburmistrza, bedzie promocja! go ketrzyn!… oj, raczej go-go

 4. odnosze wrazenie ze ankieta na tk miala miec inny cel i oplucie jednego kandydata, tutaj jest poziom i przedstawieni zostali wszyscy kandydaci. brawo info-ketrzyn24.pl!

 5. Panie i panowie ,Radni miasta z PiS co wyście zrobili w sprawie PUP siedzieliście wygodnie jako radni, kasa co miesiąc wpływała i szafa gra !!!!
  Byliście głusi i ślepi i to wszyscy radni miasta dlatego właśnie przegraliście wybory .
  Pan Rypina jak pisze prasa będzie startował na radnego do Starostwa ,za co za milczenie – wstyd !!!!
  Tzw. Czwarta droga również nazwa zmieniona bo myślicie ze ludzi oszukacie i będą na was głosować ?
  Jedynym kandydatem na Burmistrza jest Pan Karol Lizurej lub Pan Krzysztof Hecman – Ludzie z koalicji rządzącej !!!

  1. No to prawda, ale wracanie do Hećmana? Tylko nie to. Trzeba dawać szansę młodszym. To już inny świat, nie dla emerytów na stołkach w mieście i powiecie.

  2. Do „Wyborcy”.
   Tak samo można napisać: panie i panowie, Radni miasta z SLD, Radni miasta z PO, Radni miasta z PSL – co wyście zrobili w sprawie PUP, siedzieliście wygodnie jako radni, kasa co miesiąc wpływała i szafa gra !!!!
   Byliście głusi i ślepi i to wszyscy radni miasta…
   No właśnie: wszyscy – może z małym wyjątkiem Zareckiego, który pomagał zakładać związek zawodowy w PUP.

   A co do Lizureja, to w mojej opinii najgorszy kandydat na burmistrza Kętrzyna! Jakoś do tej pory nie dotarły do mnie informacje o jakichś dokonaniach tego człowieka. A może ktoś coś wie? Czy ktoś może wskazać chociaż JEDEN PRZYKŁAD czym on się wyróżnił? Czego takiego dokonał? A może ma jakieś wcześniejsze osiągnięcia, o których nie wiemy? Pytam różnych ludzi, kto to w ogóle jest ten człowiek – pomijając fakt, że jest wiceburmistrzem (czyli że Niedziółka na krótko, bo zaraz będą wybory samorządowe, uczynił go swoją prawą ręką). Nikt, nigdy nie powiedział mi o żadnych jego osiągnięciach a jedynie, że „jest młody”… Ja nie wiem czy on ma jakieś sukcesy, osiągnięcia, jakie ma kwalifikacje, ale jeżeli słyszę od ludzi tylko tyle, że jest młody, to jeżeli dla wyborców jedyną rekomendacją do głosowania na kandydata ma być jego PESEL, to ja serdecznie podziękuję za taką kandydaturę, powiem nie!
   Przestańcie żartować z tą kandydaturą Lizureja, człowiek mianowany na wice przez Niedziółkę – to chyba mówi wszystko! W mojej opinii głosowanie na Lizureja to głosowanie na Niedziółkę i cały jego układ, czyli rozpaczliwa próba ze strony obecnego burmistrza utrzymania przy władzy starego układu po wyborach.

   1. Raczek, a może w końcu trzeba dać szanse młodemu. Ile lat siedzi w urzędzie? Ogromne doświadczenie, zwłaszcza w inwestycjach. Zaczynał od wolontariatu i przez ponad 10 lat piął się po szczeblach w urzedzie. Obecnie zastępca burmistrza. Czy mianowany przez Rysia? Wątpie. Chłopak ma ambicje i widać ze zależy mu na Ketrzynie. Wolę Lizureja niż jakiegoś pisowca czy starego układowca, który widzi sojuszników w kucharku i innych postkomunistycznych twarzach wiecznego układu ketrzynskiego

    1. Widzę, że moja argumentacja nie dotarła dostatecznie, więc jeszcze raz, w punktach:

     1. Mianowanie Lizureja na wiceburmistrza to osobista decyzja Niedziółki, bo to jest wyłączna kompetencja burmistrza. A Niedziółka mianował Lizureja na wice, bo w mojej opinii Lizurej to głęboko zaufany człowiek Niedziółki. Zresztą, taka wysoka nominacja po zawirowaniach z utratą 14 mln zł na ulicę Ogrodową, chyba mówi sama za siebie, bardzo dobrze pokazuje jakie relacje panują między oboma panami. Wystawienie Lizureja jako kandydata na burmistrza odczytuję jednoznacznie: chęć zabetonowania układu Niedziółki we władzach i strukturach Kętrzyna. Jeżeli naprawdę jesteś „Zatroskany”, to cię powinno zmartwić.

     2. W lokalnym samorządzie głosowanie „na PESEL” czy według tego kto z kim i z jakiej partii, to mówiąc delikatnie nieporozumienie. Tu potrzeba gospodarza, dlatego liczy się doświadczenie, dokonania, sukcesy, kwalifikacje, a nie PESEL.

     3. Piszesz, że nie chcesz „kucharka”, czyli PO odpada, nie chcesz „postkomunistów”, czyli SLD ewentualnie PSL też odpada, nie chcesz „pisowca”, a więc wszystkie partie odpadają. Hmm… Przepraszam, a czy zapytałeś Lizureja czy przypadkiem nie należy do pewnej znanej partii politycznej?

     4. Stawiasz na Lizureja, ale nawet ty nie potrafisz przytoczyć żadnych jego osiągnięć. Dalszy komentarz zbędny. Naprawdę nie róbcie sobie żartów z tą kandydaturą.

     1. Mieliśmy gospodarza Hećmana – zostawił miasto z długiem 35 mln + trzeba doliczyć z 30-40 mln roszczeń przedszkoli… buta i chamstwo oraz stare zgorzkniałe układy. Niedziółka – od dawna mówiłem, że to będzie jedno wielkie nieporozumienie… Warto spojrzeć na radę miasta 1994 roku i porównać ją do aktualnej rady. Zmieniło się może kilka nazwisk. Rada miasta dawno temu się zabetonowała. Dlatego trzeba też patrzeć na PESEL i odświeżyć te miejsce nowymi, młodymi twarzami, które skończą z tym marazmem. Mówimy o starych działaczach PO – co oni zrobili? Jedynie działanie pod własne sprawy… SLD widzimy dzisiaj jak siedzą w radzie powiatu… PSL? Czy oni w ogóle się odzywają w radach?
      Lizurej na tle pozostałych kandydatów wygląda zupełnie odmiennie i daje ten powiew świeżości… 14 MILIONÓW STRATY? Na tym portalu Redaktor Jędrzejczak dokładnie opisywał kto stoi za tą utratą. Niestety wśród zgorzkniałych radnych i ludzi przeciwnych Lizurejowi zapadł mit, że to on jest odpowiedzialny za to… Historia jest zupełnie inna i mam nadzieję, że ujrzy światło dzienne. Doskonale wiadomo kto zamknął dokumenty w szufladzie, lecz ktoś musiał stać się „kozłem ofiarnym”
      Niedziółka mianował Lizureja na kandydata? Bzdura… Jeszcze Niedziółka sam gadał w zeszłym roku, że będzie startować. Teraz mu się chyba odwidziało i idzie do Rady Powiatu, ale kto wie czy mu się nie odwinie i nie będzie startował ponownie na burmistrza.

      Dlatego mówie jasno, DOŚĆ dla zgredków, układowców i starców, którzy zasiedzieli się na stołkach… CZAS NA MŁODYCH, chętnych do zmiany oblicza Kętrzyna

    2. Kolego nie ściemniaj, rada miejska od 1994 zmieniła się niemal całkowicie. Poza tym, co ma Lizurej do składu rady miejskiej? Radni są wybrani do rady, bo wyborcy tak sobie życzą, Lizurej nie będzie nam wybierał na kogo wolno nam głosować. Skoro niektóre nazwiska radnych powtarzają się od lat, to znaczy, że to są dobrzy radni, popierani przez swoich wyborców.

     Piszesz o Hećmanie, ale ja nie namawiam do głosowania na Hećmana, ani nie zniechęcam, zwracam tylko uwagę na fakt, że burmistrz to władza wykonawcza, człowiek „od czarnej roboty”, a więc musi to być ktoś doświadczony, kompetentny i z charyzmą, aby przekonać obywateli oraz radę miejską do swojej wizji. Nic mi nie wiadomo, aby Lizurej miał jakiekolwiek kompetencje w tym przedmiocie, tzn. w kierowaniu dużymi organizacjami, nieznane są mi jego kwalifikacje, o charyzmie nawet nie wspomnę. Widzę, że uparcie lansujesz tezę o konieczności głosowania „na PESEL”. Proponuję więc zrobić łapankę, parę dziewczyn i chłopaków prosto z ulicy, jedyne kryterium naboru na listy wyborcze to PESEL – jeśli delikwent jest młody to automatycznie nadaje się. Przecież powszechnie wiadomo, że jak młody, to od razu zmieni miasto na lepsze… A może jednak nie, może będzie postępował głupio, arogancko, niekompetentnie, a rządy takich ludzi zostaną zapamiętane jako katastrofa dla Kętrzyna? Abstrahując od Lizureja, zastanawia mnie skąd u ciebie bierze się przekonanie, że ludzie nie posiadający kompetencji zrobią cokolwiek dobrze, albowiem są młodzi?!? Więcej już nie zamierzam tłumaczyć absurdalności głosowania „na PESEL”, zamiast na kompetencje.

     Widzisz, tyle już napisałeś, a możesz szybko zakończyć tę polemikę w prosty sposób: wymieniając listę osiągnięć Lizureja… Do tej pory tego nie zrobiłeś… Czy mam rozumieć, że taka lista nie istnieje?

     Najgorsze zostawiam na koniec. Powiadasz, że wina Lizureja za utratę 14 mln zł na Ogrodową to mit? Tylko że dla Lizureja to jeszcze gorzej. Zaraz wyjaśnię dlaczego. Rozumiem co sugerujesz: że to Niedziółka przetrzymał w szufladzie dokumenty, a Lizurej został kozłem ofiarnym, ale chyba nie do końca zdajesz sobie sprawę z konsekwencji takiego rozumowania. Załóżmy, że prawdą jest, że to Niedziółka odpowiada za utratę tego ogromnego dofinansowania. To by oznaczało, że Lizurej zgodził się wziąć na siebie całą winę, żeby chronić wizerunek Niedziółki… Kto robi coś takiego? Kto zgadza się wziąć na siebie taką gigantyczną porażkę, kto zgadza się na na ujmę wizerunkową i zawodową jako niekompetentny urzędnik?!? Kto tak się poświęca i w imię czego?!? Gdyby to była prawda, to trzeba zadać sobie pytanie jak to świadczy o charakterze osoby, która zgadza się na takie sponiewieranie swojego wizerunku? A potem awans na wiceburmistrza… Gdybym ja była w takiej sytuacji, to wolałabym odejść z pracy i publicznie oświadczyć kto naprawdę ponosi odpowiedzialność za utratę środków, ale nie pozwoliłabym sponiewierać mojego nazwiska. Jeżeli rzeczywiście Lizurej aż tak bardzo poświęcił się dla Niedziółki, to by świadczyło o jego charakterze i jednocześnie oznaczałoby, że sztama między obu panami jest wielkości Himalajów. Mam nadzieję, że dostatecznie wyjaśniłam, że wnioski z tego co napisałeś są odwrotne niż ci się wydaje. Nie pisz więcej takich sugestii, bo to wcale nie prezentuje Lizureja w korzystnym świetle. Nadal chcesz mi wciskać, że Lizurej nie jest człowiekiem Niedziółki?

 6. Oby tylko nie ta Czechowa,bo to mało roboty a dużo krzyku,teatru pokazówy blichtru,nic ciekawego a dużo może się nabrać,

 7. Jeżeli chodzi o Pana Lizureja to na tym portalu bardzo dużo pisano o utracie dotacji na remont ul.Ogrodowej w Kętrzynie w wysokości jak się nie mylę ok.15 mln zł do czego głównie miał się przyczynić Pan Lizurej ?
  czyżby to miało być m.in trampoliną do Urzędu Burmistrza ?

  1. Do Komentarze: Zapytaj Krzyśka H o pieniądze na przedszkola… Burmistrzowie znaleźli pieniądze na zaległe inwestycje i je wykonali + czekają już w kolejce kolejne, a po Krzysztofie H mamy miecz katowski na głową i widmo poważnych problemów – to są dopiero kwoty!!

  1. Tylko nie to. Jak ktoś jest trochę w partii a trochę jednak nie, nie ma prawa zyskać poparcia od „swoich”. Dziś to chyba tylko Michaś i drugi Zbysio za nim stoją. Chociaż ten drugi to już też by sobie darował ośmieszanie platformy. Najeżdżał w kampanii na obecnego posła Wróbla, posła PO. Już dawno bym się zmył na jego miejscu.

 8. Jeżeli chodzi o Pana Lizureja to czy nie dzięki nie mu Ogrodowa i jej remont trwa tak długo??? Czy to nie on wtedy był naczelnikiem wydziału? Nie dopilnował wydziału a ma zarządzać miastem, w którym jest taki burdel?!W nagrodę został namaszczony na burmistrza. No brawo !Tak jestem już wiekowa i celowo użyłam słowa namaszczony przez obecnego burmistrza i mam wrażenie, ze przez byłego vice, będzie taka marionetka i nic w tym mieście się nie zmieni….Mam już dość tego kumoterstwa i kolesiostwa i prywatnego folwarku. Nie wiem czy nie zaufam temu spokojnemu człowiekowi Sapińskiemu. Oglądałam ostatnie sesji rady ma chłop jaja – wytknął Lizurejiowi jak to nie potrafią zadbać o niepełnosprawnych a reszta radnych …..cisza tam cisza tu cisza 🙂 Czas pokaże jeśli jego grupa, a piszą o sobie, ze to sami mieszkańcy miasta nie politycy przekonaja mnie maja mój glos…. Przekonajcie mnie. Nie Lizurej bo będzie co jest Nie Pan Hećman bo będzie co to już było …..:(

 9. Ja tam pójdę na Lizureja albo Sapińskiego, heciek odpada, reszta to wiadomo że nawet nie ma szans to szkoda głos marnować

 10. No Hećmanowi zawdzięczamy roszczenia przedszkoli i kłopoty, które ma dziś miasto. Zamiast inwestować miliony na przykład w drogi to wydamy je do prywatnych kieszeni pań przedszkolanek. Pora na nowych ludzi. Mnie przekonuje Danie Sapiński. Co do Karola Lizureja obawiam się, że stoi za jego plecami obecny burmistrz i były wice, więc będzie to raczej malowany burmistrz.

  1. Stoi obecny burmistrz? To dlatego się wycofuje? Ciekawe. Raczej miasto to już nie bawi i tyle. A jeśli ma dobre relacje z obecnym posłem- to halo!!! To dobrze. Myślcie ludzie, kto teraz rządzi w kraju. To jedyny kandydat, który ma realne szanse na ściąganie środków do miasta. Myślcie logicznie. Hećman? Facet z innej epoki. Reszta stara się zaistnieć i tyle. Jedynie ten Lizurej może zmienić to miasto, rozwinąć.

 11. Do komentarza „A kto rządzi w kraju”
  Zgadzam się w całości z tym komentarzem jeśli Pan Lizurej ma dobre układy z obecnym Posłem to nasze miasto Ketrzyn będzie miało szanse na otrzymywanie dużych środków finansowych na rozwój Ketrzyna itp.
  Pan Karol Lizurej może dużo osiągnąć dla naszego miasta jako Burmistrz!!!!!

  1. Ja tam slyszalem ze pan Karol Lizurej dobrze trzyma tez z dwoma wiceministrami w Aktywach Panstwowych i naszym wojewoda. Tylko czerpac garsciami z tego i rozwijac Kętrzyn

   1. Bo przecież o miasto tu chodzi. A nie o udowadnianie, że „jeszcze” jest się ważnym starszym panem i może się rozpocząć wendetę na tych, którzy przyczynili się do jego porażki. Krzysiu, jesteś z innego stulecia, zostań tam chłopie i nie rób kichy. Czas dać stery w młode ręce.

 12. Jak mi ciebie brak.Kucharzu czy to prawda ze ciebie koleżka zaufany wystawił do wiatru? I zostajesz przy garach?Oj kucharzu Oj oj buhahahaaaa.

 13. o, do kilku powyżej – elektoratu żałosne pragnienia: układów-rządzenia-rozwijana-czerpania-opieki- dawania… a może byście zechcieli ruszyć dupy i mózgi i sami coś zrobić – o SAMOrządzie przecież tutaj marmolicie –
  – rządzi wam taki żałosny układ i takiego samego chcecie – to po co te pisanie, takie inteligentne, a jakie zorientowane, kto-z-kim, a nie wiecie za-ile będą was dalej dupczyć?…
  – przykład na dowód: 300.000,-zł planują zabrać wam na liczenie dziur w murze miejskim a potem 6.000.000,-zł na klejenie tych dziur, oczywiście przez „firmę której nie ma w ketrzynie” wyłonioną w obiektywnym przetargu – takie są oczekiwane sukcesy magistrow inżynierow z magistratu, a to czynności na poziomie terapii zajęciowej…

 14. Szanowni Państwo dajcie spokój z tym Lizurejem i z jego możliwościami bo został wykreowany przez Wróbla?czy Niedziółkę?
  Niewątpliwie młodość jest jego atutem,ale to o wiele za mało A przywołując fakt iż Kętrzyn m.in.za jego sprawą stracił dotację w wysokości 15 mln zł na remont ul.Ogrodwej mówi samo za siebie.

 15. dość korupcji w samorządach , co to znaczy, że Poseł ma załatwiać dofinansowanie i kto, kim trzyma. pan Lizurej młodzik , narobił bałaganu z inwestycjami a teraz wymyślił sobie burmistrzowanie ,

  1. Zupełna zgoda Lizurej nie jest nawet mieszkańcem miasta Kętrzyn mieszka w Nowej Różance ,to może niech wystartuje na urząd Wójta Gminy Kętrzyn będzie konkurował z Pawłem Bobrowskim.

   1. To bardzo ciekawe co tu wypisujecie hejtrzy bez nazwiska z lewymi nikami. 30 lat mieszkałem w jednej klatce z Karolem. Mało tego wiem, że przeprowadził się na oś. Moniuszki (tam gdzie 50 lat mieszkali jego dziadkowie) a teraz widuję go znowu na Piastowskiej jak jestem u mamy.

    Faktycznie nie Kętrzyniak z niego haha.

    1. Do Kamil Mrówka: dokładnie tak, ale to miastowej większości wsioków z PGR, przyszli z wiosek i myślą że są Panty,a słoma z buta wystaje,i tu każdy lepiej wie kto gdzie mieszka ile ma w portfelu i z kim śpi,

 16. Wspaniale jak Lizurej Karol wystartował na Wójta gminy Srokowo. Już dość dla Olszewskiego wójtowania. Jak dotychczas w Srokowie nie ma przeciwnika. Może więcej pan Lizurej ma pomysłów zaczął działać na rzecz gminy SROKOWO.

 17. Są tylko trochę inwencji i odwagi ,bo rzeczywiście Olszewski po odejściu ze stanowiska Sekretarza Gminy Kętrzyn przy pomocy Andruszkiewicza zainstalował się w Gminie Srokowo i sobie ciuchutko siedzi.
  Czasami opowiada w swoim stylu ile to ma” roboty „ile prowadzi „inwestycji” jak bardzo jest nieodzowny w Gminie Srokowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *