BARTOSZYCE: 13- latka okradła matkę, aby kupić narkotyki – Magna Masuria

BARTOSZYCE: 13- latka okradła matkę, aby kupić narkotyki

0

Zginęło 900 zł. Podejrzenia padły na koleżankę córki i młodego chłopaka remontującego mieszkanie zgłaszającej. Kobieta w trakcie przeszukania ubrań 19 – latka znalazła woreczki z zawartością białego proszku. Okazało się, że pieniądze ukradła jej 13 – letnia córka z koleżanką, bo były im potrzebne na narkotyki. Młody mężczyzna usłyszał zarzut posiadania substancji psychoaktywnych i ich udzielenia nieletnim dziewczynom.

W nocy z soboty na niedzielę, (5/6.03.22r.), policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem, z którego wynikało, że doszło do kradzieży pieniędzy z domu zgłaszającej. Kobieta poinformowała też, że jej 13 – letniej córce najprawdopodobniej podano narkotyki. Policjanci ustalili, że zgłaszająca w trakcie przeszukania ubrań podejrzewanego o kradzież pieniędzy 19 – latka remontującego jej mieszkanie, znalazła woreczki z białym proszkiem.
Na miejsce interwencji przyjechali kryminalni. Funkcjonariusze ustalili, że biały proszek to amfetamina, a pieniądze zgłaszającej ukradła jej 13 – letnia córka ze swoją koleżanką. Pieniądze były im potrzebne na amfetaminę. Nastolatki zostały zbadane w szpitalu na obecność substancji psychoaktywnych. 19 – latek został zatrzymany w policyjnej celi.

W poniedziałek, (7.03.22r.) 19 – latek usłyszał dwa zarzuty przestępstwa, tj. posiadanie substancji psychoaktywnych w postaci ponad 10 gramów amfetaminy i udzielenia jej małoletnim dziewczynom. Decyzją prokuratora ma policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z nastolatkami. 19 – latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *