KĘTRZYN: Uderzył w drzewo – miał 2,5 promila alkoholu w organizmie – Magna Masuria

KĘTRZYN: Uderzył w drzewo – miał 2,5 promila alkoholu w organizmie

0

Prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 31-letni kierowca audi, który uderzył w przydrożne drzewo. Teraz mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

W poniedziałek (07.03.2022) o godz. 18:30 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał pilną interwencję związaną ze zdarzeniem drogowym. Z przekazanych informacji wynikało, że za miejscowością Wola w gm. Reszel auto uderzyło w przydrożne drzewo. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci oraz inne służby ratownicze. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny, sporządzili dokumentację fotograficzną oraz przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierowcy.

Alkomat wykazał, że mężczyzna był nietrzeźwy- wynik to prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Sorkwity z uwagi na obrażenia, których doznał w wyniku wypadku został przetransportowany karetką do szpitala.

Mężczyzna stracił prawo jazdy, a pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Zgodnie z Kodeksem Karnym grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Konsekwencją jazdy pod wpływem alkoholu jest nie tylko odpowiedzialność karna. Niekiedy znacznie dotkliwszy okazuje się zakaz prowadzenia pojazdów – nie niższy niż na okres 3 lat.

Trzeźwość, rozwaga i kulturalne zachowanie w ruchu drogowym to ważna rzecz podczas poruszania się po drogach, która pozwala nam uniknąć wielu nieprzyjemnych zdarzeń. Zawsze pamiętajmy o tym, że na drodze nie jesteśmy sami. Nie zapominajmy o pieszych i rowerzystach. Kierując autem szczególnie uważajmy w rejonie przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerzystów. W głównej mierze to od nas samych zależy, czy staniemy się kolejnym uczestnikiem wypadku lub kolizji drogowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *