KĘTRZYN: 1500zł za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu – Magna Masuria

KĘTRZYN: 1500zł za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu

0

Zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia 2022 roku taryfikatorem, mandat w wysokości 1500 zł oraz 15 punktów karnych otrzymał 58-letni kierowca, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu przez przejście dla pieszych.

W poniedziałek (07.03.2022) dzielnicowi z Komisariatu Policji w Reszlu podczas obchodu rejonu na ul. Mazurskiej zauważyli jak kierujący renault mężczyzna, nie ustąpił pierwszeństwa osobie znajdującej się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Za kierownicą auta siedział 58-letni mieszkaniec Reszla. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i 15 punktami karnymi.  

Przypominamy!!! Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu, albo wchodzącemu na nie.

Pieszy musi pamiętać, że zakazuje się korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia, lub przechodzenia przez jezdnię, lub przejście dla pieszych, w sposób, który ogranicza możliwość obserwacji sytuacji na przejściu dla pieszych lub jezdni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *