BARTOSZYCE: 28-latek kierował motocyklem bez uprawnień – grozi mu kara 30 tys. zł – Magna Masuria

BARTOSZYCE: 28-latek kierował motocyklem bez uprawnień – grozi mu kara 30 tys. zł

0

Kodeks Wykroczeń znacznie zaostrzył kary dla nieodpowiedzialnych kierowców. Według nowych przepisów sąd może nałożyć grzywnę, za niektóre szczególnie niebezpieczne zachowania na drodze w wysokości nawet 30 tysięcy złotych. Zatrzymany 28-latek, popełnił aż 3 wykroczenia, za które orzeczenie takiej kary jest możliwe. Mężczyzna kierował motocyklem nie mając uprawnień, wyprzedzał na przejściu dla pieszych i na linii podwójnej ciągłej.

W czwartek (12.05.2022r.) policjanci z bartoszyckiej drogówki zauważyli motocyklistę, który wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszyli za motocyklem. Zanim mężczyzna się zatrzymał wyprzedzał jeszcze auta na linii podwójnej ciągłej. Kontrola 28-latka ujawniła, że mieszkaniec gminy Górowo Iławeckie nie ma uprawnień do kierowania motocyklem.

Z uwagi na złamanie szeregu przepisów i rażąco nieodpowiedzialne zachowanie kierującego, policjanci podjęli decyzję o skierowaniu wniosku o jego ukaranie do sądu.

W postępowaniu przed sądem mężczyźnie grozi kara grzywny w kwocie nie mniejszej niż 4000 złotych, ale może ona wynieść nawet 30000 złotych. Każdy ze złamanych przez 28-latka przepisów wymieniono w kodeksie wykroczeń jako ten, za który taka wysoka kara może być orzeczona. Mężczyzna musi liczyć się też z zakazem kierowania, który jest orzekany za kierowanie bez uprawnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *