BARTOSZYCE: Cofając pojazdem potrącił pieszego – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Cofając pojazdem potrącił pieszego

0

Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Kierujący w okolicach tych miejsc powinni szczególnie uważać, zwolnić i zawsze pamiętać o tym, że pieszy w zderzeniu z autem zawsze jest na straconej pozycji. Potrącenie pieszego nawet przy nieznacznej prędkości może być tragiczne w skutkach. Potrącona w sobotę, (26.03.22r.), 66 – latka może mówić o dużym szczęściu, bo skończyło się dla niej jedynie na drobnych otarciach. 46 – latek, który najechał na kobietę cofając, został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł, a 10 punktów karnych trafiło na jego konto.

W sobotę, (26.03.22r.), po godz. 12:00 policjanci zostali skierowani na miejsce potrącenia kobiety na przejściu dla pieszych. Do zdarzenia doszło przy ul. Nad Łyną w Bartoszycach. Mężczyzna kierujący land roverem cofał z parkingu mieszącego się przy drodze sklepu. 46 – latek nie zauważył przechodzącej przez przejście dla pieszych kobiety i najechał na nią. Kobieta przewróciła się. Na miejscu zdarzenia została opatrzona przez ratowników medycznych. Szczęśliwie, skończyło się jedynie na niegroźnych otarciach.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. 46 – letni kierowca land rovera został ukarany mandatem karnym za naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych. 2500 zł to minimalna kwota mandatu za tego rodzaju wykroczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *