GIŻYCKO: Przekroczył prędkość – był pijany – Magna Masuria

GIŻYCKO: Przekroczył prędkość – był pijany

0

Policjanci ruchu drogowego giżyckiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem, który przekroczył dopuszczalną prędkość. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. W organizmie miał blisko 1 promil alkoholu.

W sobotę (26.03.2022 r.) po godzinie 9:00 w miejscowości Świdry gm. Giżycko policjanci ruchu drogowego giżyckiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej forda, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 24 km/h. Jak się okazało 63 – latek, mieszkaniec powiatu węgorzewskiego był w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 1 promil alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie także odpowiedzialności za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości, która jest główną przyczyną zdarzeń drogowych. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla samego siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *