GIŻYCKO: Znęcał się nad żoną – musi opuścić lokal! – Magna Masuria

GIŻYCKO: Znęcał się nad żoną – musi opuścić lokal!

0

zdjęcie ilustracyjne

Dozór policyjny to wolnościowy, nie izolacyjny środek zapobiegawczy, który ma na celu zabezpieczenie prawidłowego toku postępowania karnego przez ograniczenie swobody, polegającej na systematycznym kontrolowaniu i pozostawieniu podejrzanego do dyspozycji sądu lub prokuratury. Taki właśnie środek zapobiegawczy zastosowała giżycka prokuratura wobec 33-letniego mieszkańca powiatu giżyckiego, podejrzanego o przestępstwo znęcania się nad rodziną. Męczyna ma także obowiązek opuszczenia lokalu mieszkalnego.

33-letni mieszkaniec powiatu giżyckiego podejrzany jest o znęcanie się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Mężczyzna znajdując się w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury domowe podczas, których wyzywał kobietę, a także zadawał ciosy po całym ciele powodując liczne obrażenia. Dzięki zaangażowaniu śledczych podejrzany o znęcanie się nad żoną został skutecznie od niej odizolowany. Na wniosek śledczych, prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór oraz obowiązek opuszczenia lokalu mieszkalnego na okres 3 miesięcy.

Przemoc w rodzinie to zamierzone działanie skierowane przeciw członkowi rodziny naruszające ich prawa i dobra osobiste, powodujące cierpienie i szkody psychiczne, fizyczne, a także materialne. Znęcanie się i poniżanie to tajemnica wielu rodzin. Apelujemy, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się mówić o swojej sytuacji. Policjanci gotowi są nieść pomoc ofiarom przemocy domowej. Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *