BARTOSZYCE: Jan Perkowski wyróżniony za uratowanie życia drugiemu człowiekowi – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Jan Perkowski wyróżniony za uratowanie życia drugiemu człowiekowi

0

30 czerwca 2022 r., podczas obrad LIV sesji Rady Miasta Bartoszyce, Burmistrz Miasta Bartoszyce Piotr Petrykowski oraz Przewodniczący Rady Miasta Bartoszyce Stanisław Dubicki wręczyli podziękowanie bartoszyczaninowi Panu Janowi Perkowskiemu, który na początku czerwca br. w Bartoszycach uratował życie poszkodowanemu rowerzyście.

W podziękowaniu, które otrzymał Pan Jan napisano:

„W imieniu własnym oraz mieszkańców miasta Bartoszyce składamy na Pana ręce serdeczne podziękowania oraz gratulacje za wzorowa postawę oraz szybką i odważną interwencję, jakiej dokonał Pan ratując ludzkie życie. Natychmiastowe podjęcie działań polegających na zatamowaniu krwawienia u leżącego na chodniku poszkodowanego pozwoliło zapobiec ogromnej tragedii. Z informacji uzyskanej od członków zespołu Pogotowia Ratunkowego wynika, że udzielona przez Pana pomoc pozwoliła na jego przeżycie.

Pańska postawa utwierdza nas w przekonaniu, że bezinteresowność, szlachetność i szacunek dla ludzkiego życia nie są wartościami nam obcymi. Zasługuje Pan na uznanie oraz wdzięczność nie tylko rodziny i najbliższych uratowanego mężczyzny, ale także całej społeczności bartoszyckiej. Dzięki takim osobom jak Pan, możemy czuć się bezpieczni. Jest Pan w naszej ocenie wzorem do naśladowania.”

Podpisano: Burmistrz Miasta Bartoszyce Piotr Petrykowski oraz Przewodniczący Rady Miasta Bartoszyce Stanisław Dubicki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *