GIŻYCKO: XXVIII Mistrzostwa Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością – Magna Masuria

GIŻYCKO: XXVIII Mistrzostwa Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością

0

W dniach 27 – 29 czerwca w Oczach Mazur – MCŻiTW Giżycko rozegrano kolejne Mistrzostwa Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością. To jedne z najstarszych mistrzostw krajowych żeglarzy z niepełnosprawnością na świecie.

Głównym organizatorem była Mazurska Szkoła  Żeglarstwa  a współorganizatorem  Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych. Wystartowało 20 załóg na sasankach w jednakowym trymie regatowym. Regaty były rozegrane metodą przesiadkową.

Przez wszystkie dni rozgrywania mistrzostw pogoda była znakomita. Było ciepło, słonecznie, nie padało. Dzięki dobrym  warunkom wiatrowym rozegrano 10 wyścigów.

Obserwatorzy typowali, że walka o zwycięstwo rozegra się między kilkoma załogami, których sternikami byli Marian Zakowicz, Dariusz Kuśnierz, Wojciech Woś  i  Jan Uruski. Typowania okazały się trafne.

Regaty zdominował Marian Zakowicz, który żeglował najrówniej, nie miał żadnych wpadek  i praktycznie miał zapewnione zwycięstwo po rozegraniu ośmiu wyścigów. Zwycięzcy otrzymali puchary, medale i dyplomy. Dekorował ich Mateusz Szkaradziński  – Dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Oddziału PFRON. Wszyscy zawodnicy otrzymali w drodze losowania nagrody rzeczowe ufundowane przez PFRON i GARMIN Polska.                                                                    

Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Organizatorzy zaprosili zawodników do startów w wielu regatach, również dla osób pełnosprawnych, które będą organizować do końca sezonu żeglarskiego.

Wyniki:

  1. Marian Zakowicz, Adam Łukasik, Mariusz Laskus (18 pkt.)
  2. Wojciech Woś, Katarzyna Pszczółkowska, Patrycja Wołosz (28 pkt.)
  3. Jan Uruski, Krzysztof Lisik, Zdzisław Wieteska (32 pkt.)
  4. Dariusz Kuśnierz, Krzysztof Arszułowicz, Jarosław Zieliński (41 pkt.)
  5. Jacek Niżygorocki, Robert Makarski, Halina Filipowska (49 pkt.)
  6. Jarosław Zastawski, Małgorzata Duziak, Stanisław Jurgielewicz (49 pkt.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *