BARTOSZYCE: Kolejni pijani kierowcy w rękach policji – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Kolejni pijani kierowcy w rękach policji

0

Alkohol zmienia postrzeganie rzeczywistości, trudno po nim skupić uwagę. Sprawia to, że pijany kierowca stwarza bardzo poważne i realne zagrożenie dla życia i zdrowia swojego i innych uczestników ruchu drogowego. Wiele się o tym mówi, ostrzega i prosi o bezwzględną trzeźwości na drodze, niestety wciąż nie brakuje kierowców, których wypity alkohol nie powstrzymuje przed jazdą. Policjanci zatrzymali pijanego rowerzystę i 2 pijanych kierowców osobówek. Mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

W czwartek, (1.09.22r.), po południu na trasie Troszkowo – Lądek policjanci patrolujący gminę Bisztynek zauważyli zataczającego się na rowerze mężczyznę. Kontrola ujawniła, że 33 – latek ma w organizmie 1,3 promila alkoholu.

Również w czwartek, policjanci z Górowa Iławeckiego interweniowali w związku z ujawnionym w rowie renaultem. Do zdarzenia doszło na trasie Zięby – Górowo Iławeckie. Uczestnikom zdarzenia nic się nie stało. Policjanci sprawdzili trzeźwość mężczyzny, który miał kierować autem. W organizmie 67 – latka było 2,3 promila alkoholu. Jego auto zostało zabezpieczone na parkingu strzeżonym. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańca Górowa Iławeckiego.  

W sobotnią noc, (4.09.22r. g. 2:15), policjanci z Bartoszyc interweniowali w związku ze zgłoszeniem o prawdopodobnie pijanym kierowcy jadącym w kierunku Bartoszyc od strony Lidzbarka Warmińskiego. Funkcjonariusze zauważyli opisanego w zgłoszeniu forda i zatrzymali jego kierowcę do kontroli drogowej na ul. Warszawskiej. Siedzący za kierownicą 28 – latek miał w organizmie 1,8 promila alkoholu.  Mieszkaniec Bartoszyc stracił prawo jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *