GIŻYCKO: Policjanci podsumowują weekend na drogach – Magna Masuria

W piątek (02.09.2022r.) w m. Piękna Góra mundurowi kontrolowali prędkość ruchu w obszarze zabudowanym. Kilka minut po godz. 07:00 zatrzymali do kontroli kierującego toyotą. Podczas czynności mundurowi wykonali również badanie na zawartość alkoholu w organizmie.  Urządzenie pomiarowe wykazało u 54 – latka 0,4 promila. Mężczyźnie grozi wysoka kara finansowa oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat.

W sobotę (03.09.2022r.) w m. Szczybały Giżyckie mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego lanad roverem, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 36 km/h.. Jak się okazało 42 – latek nie posiadał uprawnień do kierowania, w związku czym policjanci skierowali wniosek do sądu o ukaranie.

W niedzielę (04.09.2022r.) około godz. 03:00 nad ranem policjanci prewencji patrolujący ulice miasta zauważyli, że kierujący skodą, na widok radiowozu gwałtownie zmienił kierunek jazdy. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli, którym jak się okazało kierował 21- latek mający sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Podczas kontroli zachowanie młodego mężczyzny wzbudzało u stróżów prawa podejrzenie, że może znajdować się pod działaniem środków odurzających. Od mężczyzny została pobrana krew do dalszych badań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *