BARTOSZYCE: Miał 1,4 promila w organizmie – jechał rowerem slalomem! – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Miał 1,4 promila w organizmie – jechał rowerem slalomem!

0

Skrajna nieodpowiedzialność – tak można krótko podsumować zachowanie 45 – latka, który mając 1,4 promila alkoholu w organizmie jechał rowerem ulicami Bartoszyc. To nie był pierwszy, czy drugi raz jak został przyłapany po pijanemu na rowerze. Mieszkaniec gm. Sępopol ma już zakaz kierowania orzeczony mu za wcześniej popełnione wykroczenia. Za przestępstwo złamania sądowego zakazu 45 – latkowi grozi kara pozbawienia wolności. Nie uniknie on też odpowiedzialności za wykroczenie, za które minimalna kara grzywny to obecnie 2500 zł.

W piątek, (4.03.22r.), po godz. 16:00 policjanci patrolujący Bartoszyce na jednej z ulic zauważyli rowerzystę jadącego slalomem. Zatrzymany do kontroli drogowej mężczyzna był wyraźnie pijany. Badanie alkomatem ujawniło 1,4 promila alkoholu w organizmie 45 – latka z gminy Sępopol. Okazało się ponadto, że mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania rowerami za wcześniejsze tego rodzaju wykroczenia. Tym razem 45 – latek musi się liczyć, nie tylko z odpowiedzialnością za wykroczenie, ale też za przestępstwo złamania sądowego zakazu. 

Pijanym rowerzystom kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu albo grzywny w kwocie nie mniejszej niż 2500 zł. Zgodnie z kodeksem karnym, za złamanie sądowego zakazu można trafić za kraty nawet na 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *