BARTOSZYCE: Trzech kierowców straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość! – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Trzech kierowców straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość!

0

Wysokie kwoty mandatów za przekroczenie prędkości miały działać odstraszająco na osoby lubiące szybką jadę w miejscach do tego nieprzeznaczonych. O ile w pierwszych miesiącach roku faktycznie obserwowano mniejszą ilość kierowców przekraczających prędkość, tak w ostatnich dniach policjanci z drogówki ujawnili 102 wykroczenia, a wśród nich 88 przekroczeń prędkości. Wystawili kilkadziesiąt mandatów za przekroczenie prędkości. 12 z nich w kwocie 800 zł i wyższej. Rekordzistka straciła prawo jazdy i zapłaciła 2000 zł grzywny.

W przeciągu ostatnich 4 dni, (3-6.03.22r.), policjanci z drogówki ujawnili 102 wykroczenia w ruchu drogowym. Znaczną część, bo aż 88 z nich to wykroczenia przekroczenia dozwolonej prędkości.

3 osoby straciły prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Dwie z nich otrzymały po 1500 zł mandatu, a rekordzistka 2000 zł.  Kolejnych 9 miłośników szybkiej jazdy po spotkaniu z policyjnym patrolem uszczupliło swój domowy budżet o kwoty 800 zł – 1000 zł.

Uwaga!

Od 1 stycznia 2022 roku weszły w życie przepisy zaostrzające kary dla uczestników ruchu drogowego popełniających wykroczenia. Zmiana sprawiła, że znacząco wzrosły kwoty mandatów m.in. za przekroczenia dozwolonej prędkości, czy za wykroczenia popełniane przez kierowców wobec pieszych. Również piesi muszą liczyć się z nowymi wysokimi karami za niektóre przewinienia. To kolejna zmiana w przepisach ruchu drogowego w ostatnich kilkunastu miesiącach, która ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *