BARTOSZYCE: Nie ustąpił pierwszeństwa – dostał 1500zł mandatu – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Nie ustąpił pierwszeństwa – dostał 1500zł mandatu

0

Duże gabaryty i masa pojazdów ciężarowych zobowiązuje kierujących nimi do zachowania szczególnej ostrożności i rozwagi na drodze. Wykonywanie manewrów ciężarówką jest niewątpliwie trudniejsze i bardziej czasochłonne niż autem osobowym. Przyczyną kolizji drogowej ciężarówki i osobówki było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierującego wywrotką. Kolokwialnie mówiąc, kierowca ciężarówki „nie wyrobił się” i wyjeżdżając na drogę z pierwszeństwem przejazdu zderzył się z mercedesem. 47-latek nie kwestionował swojej winy i przyjął zaproponowany przez policjantów mandat karny w kwocie 1500 złotych.

W poniedziałek (21.03.2022r.) po godz. 12:30 doszło do kolizji ciężarówki z osobówką. Policjanci z drogówki ustalili, że 47-latek jadący wywrotką wyjeżdżając z drogi wewnętrznej nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu mercedesem nadjeżdżającemu z jego prawej strony. Doszło do bocznego zderzenia, skutkującemu wyciekiem płynów eksploatacyjnych. Droga w miejscu kolizji była zablokowana na czas usunięcia z niej pojazdów i neutralizacji wycieków. Policjanci wyznaczyli objazdy i kierowali ruchem.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 47-letni kierowca ciężarowej wywrotki został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a 6 punktów karnych zasiliło jego konto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *