BARTOSZYCE: Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy – miał 2,5 promila alkoholu! – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy – miał 2,5 promila alkoholu!

0

Bezwzględna trzeźwość na drodze, odpowiedzialność i rozwaga – to cechy, którymi musi wykazywać się każdy uczestnik ruchu drogowego. Kierowcy powinni mieć świadomość, że bezmyślne zachowanie wiąże się nie tylko z odpowiedzialnością karną, ale może stać się przyczyną dramatów życiowych wielu osób i ich rodzin. Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien widzieć, że zawsze może, a nawet powinien reagować podejrzewając kierującego o nietrzeźwość za kierownicą. Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej z ruchu drogowego wykluczono 62 – latka, który kierował toyotą mając w organizmie 2,5 promila alkoholu.

W niedzielę, (19.11.23r.), po godz. 16:00 policjanci interweniowali w związku z informacją o kierowcy jadącym slalomem na trasie Lutry – Troszkowo, który został ujęty przez zawiadamiającego. Policjanci sprawdzili trzeźwość ujętego 62 – latka, mężczyzna miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Nie kwestionował swojej winy przyznał, że zanim wsiadł za kierownicę pił alkohol i był świadomy czekających go konsekwencji.

Kodeks karny pijanym za kierownicą przewiduje karę ograniczenia wolności, grzywny lub pozbawienia wolności do 3 lat. Kolejną dolegliwością jest obowiązkowe świadczenie w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej i zakaz kierowania na okres, co najmniej 3 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *