BARTOSZYCE: Plaga pijanych kierowców – Magna Masuria

Piłeś? Nie jedź! To prosta reguła kierowana do wszystkich użytkowników dróg. Pijani kierujący stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia swojego i każdego, kogo spotkają na swojej drodze. Ważne by reagować i nie pozostawać obojętnym podejrzewając kierowcę o nietrzeźwość. Dzięki takim postawom na drodze będzie bezpiecznej, a nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą za swoje naganne zachowanie przed sądem. Tylko w miniony weekend policjanci wykluczyli z dróg 7 pijanych kierujących, w tym jednego dzięki zgłodzeniu odpowiedzialnego obywatela.

W sobotę, (2.07.22r.), policjanci z bartoszyckiej drogówki na ul. Kętrzyńskiej zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę jadącego BMW. Kontrola trzeźwości 48 – latka ujawniła, że w jego organizmie jest ponad promil alkoholu. Mieszkaniec gminy Bartoszyce stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.  

Kilka godzin później, Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach otrzymał zgłoszenie o pijanym kierowcy, który został ujęty na ul. Kętrzyńskiej przez odpowiedzialnego obywatela. Interweniujący policjanci ustalili, że ujęty 44 – latek nie ma uprawnień do kierowania. W organizmie mieszkańca Sępopola były ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i wykroczenie kierowania bez uprawnień.

W nocy z soboty na niedzielę, (2/3.07.22r.), policjanci z drogówki na ul. Warszawskiej zauważyli rowerzystę jadącego slalomem po chodniku. Zatrzymany do kontroli drogowej 36 – latek był pijany. W organizmie mieszkańca Bartoszyc krążyło ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna odpowie za wykroczenie kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości.

Kolejny pijany cyklista zatrzymany tej nocy „wpadł” w ręce policjantów z drogówki w Bisztynku. 23 – latek jechał slalomem środkiem ulicy Kościelnej. Mieszkaniec Bisztynka miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 23 – latek odpowie  za popełnione wykroczenie.

Kolejny cyklista z promilami w orgazmie, który wzbudził zainteresowanie policjantów stylem swojej jazdy to 25 – latek z Bartoszyc. Mężczyzna został zatrzymany w niedzielę, (3.07.22r.), rano na ul. Boh. Warszawy, miał w organizmie prawie 1,7 promila alkoholu. Czeka go odpowiedzialność za wykroczenie.

Również w niedzielę, przed godz. 20:00 policjanci z drogówki na ul. Kajki w Bartoszycach zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, który pił alkohol zanim wsiadł na jednoślad. Mieszkaniec gminy Bisztynek miał w organizmie prawie promil alkoholu. 55 – latek przed sądem odpowie za popełnione wykroczenie.

Kodeks karny pijanym za kierownicą przewiduje karę ograniczenia wolności, grzywny lub pozbawienia wolności do 2 lat. Kolejną dolegliwością jest obowiązkowe świadczenie w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej i zakaz kierowania na okres, co najmniej 3 lat.

Kodeks wykroczeń za wykroczenie kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę aresztu albo grzywny w kwocie nie mniejszej niż 2500 zł. Dodatkowo sąd może zdecydować o zakazie kierowania rowerami na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *